ВИДЕО | Заев: Ќе има одговорност, нема политички договор – очекувам Мијалков да биде лоциран и ставен во домашен притвор

Премиерот Зоран Заев денеска по излегувањето од судницата каде сведочеше во процесот „Титаник“ коментираше за бегството на Сашо Мијалков. -Разочарани сме од тоа што  не е приведен, барам институциите веднаш да го пронајдат. Очекувам информации од МВР како и детали со истрага од судот и  од јавното обвинителство. Нашиот народ … Продолжи со читање ВИДЕО | Заев: Ќе има одговорност, нема политички договор – очекувам Мијалков да биде лоциран и ставен во домашен притвор