ФОТО: Полиција и пред куќата на Мијалков на Водно

Екипа на интервентната полиција утрово е стационирана пред куќата на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков на Водно. Мијалков од вчера попладне е недостапен, и полицијата не успеала да му го врачи решението за куќен притвор, што како мерка на претпазливост, на барање на обвинителството викендот го донесол Кривичниот суд. … Продолжи со читање ФОТО: Полиција и пред куќата на Мијалков на Водно