ВИДЕО АНКЕТА: Што мислат граѓаните за бегството на Мијалков?

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК, е во бегство. Од Министерството за внатрешни работи велат дека се преземаат мерки и активности за негово наоѓање и дека е распишана национална потерница. Од Кривичниот суд велат дека барање за притворот за Сашо Мијалков од Јавното обвинителството било поднесено вчера, во 15 часот. … Продолжи со читање ВИДЕО АНКЕТА: Што мислат граѓаните за бегството на Мијалков?