Најчевска бруталнa до коска: Само Јанкуловска имаше храброст да не побегне, туку да си ја отслужи казната

Универзитетската професорка Мирјана Најчевска на својот фејсбук профил реагираше за бегството на Мијалков и посочи дека би ја ослободила екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска која е меѓу малкуте функционери на ВМРО-ДПМНЕ што издржува затворска казна. -Јас сега веднаш би ја ослободила Гордана Јанкуловска. Само таа имаше мaди*а да … Продолжи со читање Најчевска бруталнa до коска: Само Јанкуловска имаше храброст да не побегне, туку да си ја отслужи казната