Мицкоски бара оставка од владата: Одамна реков мафијата има своја држава

По повод полициската потрага по Сашо Мијалков кој доби судско решение за куќен притвор  како првообвинет за масовно прислушување во случајот „Тврдина-Таргет“, се огласи Христијан Мицкоски лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил. Со часови се бара Сашо Мијалков: Полицијата не може да му го врачи решението за куќен притвор … Продолжи со читање Мицкоски бара оставка од владата: Одамна реков мафијата има своја држава