14 C
Скопје

Мицкоски бара оставка од владата: Одамна реков мафијата има своја држава

По повод полициската потрага по Сашо Мијалков кој доби судско решение за куќен притвор  како првообвинет за масовно прислушување во случајот „Тврдина-Таргет“, се огласи Христијан Мицкоски лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил.

Со часови се бара Сашо Мијалков: Полицијата не може да му го врачи решението за куќен притвор

– Одамна реков, мафијата има своја држава. Нема дно кое не го пробија. Оставка на Владата веднаш!, напиша Мицкоски.

ФОТО: „Мериот“ под полициска опсада, од Мијалков ни трага ни глас

ФОТО: Полиција и пред куќата на Мијалков на Водно

ВИДЕО | Проф. Ременски: Бегството на Мијалков е голем удар и срам за нашиот правосуден систем

Прочитајте и...  Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство

Поврзани вести

Исчезната е 70-годишна жена од Скопје, семејството бара помош

Слободен печат

ЕМА: Случаите на тромбоза по вакцинација ќе се следат повнимателно

Слободен печат

Украина тврди дека Русија наскоро ќе има повеќе од 120.000 војници на границата

Слободен печат

Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство

Слободен печат

Царовска: Родителот кој смета дека неговото дете нема да може да учи електронски ќе може да си го испечати учебникот

Слободен печат

Спасовски: Со координирана акција и активна меѓународна соработка до справување со глобалните безбедносни ризици

Слободен печат

Остави Коментар