-9 C
Скопје

Tag : Мицкоски

Вести Македонија

Мицкоски: Што содржи анексот од 12 члена кој Владата го крие од очите на јавноста?

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека според неговите информации Анексот кој беше споменат од бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов е со исклучително лоши...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски го честиташе Божик и откри каде се паднала паричката

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на литургијата по повод Божик во Соборниот храм „Свети Климент Охридски” во Скопје. По завршувањето на литургија тој...
Вести Македонија

Мицкоски: Бугарија до април ќе тренира жестокост врз нас

МИА Агенција
Бугарија до изборите, до месец април, ќе тренира жестокост врз нас и нашата земја, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. – Бугарија одбра до избори...
Вести Македонија

Мицкоски денеска ќе сведочи за настаните од 27 април

Слободен печат
Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува денеска, а како сведок во судот пристигна и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски задоволен од Филипче: За пофалба е сечиј труд што поскоро да се дојде до вакцината

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил напиша дека е за пофалба сечиј труд што поскоро да се дојде до вакцината против ковид-19...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски не дојде да сведочи на рочиштето за „27 април”

МИА Агенција
Со сослушување на сведоци предложени од одбраната денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април...
Вести Македонија

СДСМ: Мицкоски ги промовира ставовите на Бугарија, со барањето за нов Договор со Бугарија

Слободен печат
Владејачката партија СДСМ излезе со реакција по вечрашното интервју на лидерот на опозицијата, Христијан Мицоски. Тие велат дека Мицкоски по шест порази на избори, продолжува...
Вести Македонија

Мицкоски: Ако Бугарија продолжи со своите барања, за нас Договорот ќе биде мртов

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашното интервју на МТВ јасно го кажа ставот на партијата во однос на прашањето со Бугарија. Според него ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски ќе ги враќа таблите со бугарски фашистички окупатор што ќе ги смени Заев

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека кога ќе дојде на власт прва работа што ќе направи ќе биде да ги смени историските табли што...
Вести Македонија

Мицкоски: Историските моменти кои можеби различно се толкуваат, не значи дека треба да се препуштат и да се остават на секој што ќе побара

Слободен печат
Во вечерашното издание на дебатната емисија “Јади бурек” на ТВ Сонце гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на актуелните политички случувања, политиките...