Tag : Мицкоски

Вести Избори 2020 Слајдер

Мицкоски од Чаир: Нема место за криминалците во политиката

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општина Чаир. При средбата...
Вести Избори 2020

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го реши горливиот проблем на граѓаните од Пелагонија, ќе го изгради автопатот од Скопје преку Прилеп, Битола до јужната граница

Слободен печат
Денеска бевме еве овде во Прилеп на состанок, на средба би рекол со регионалната стопанска комора. Разговаравме за проектите и содржината со фокус на економскиот...
Вести Избори 2020

Мицкоски: Пред голема победа сме, заминува срамното и понижувачко време

Слободен печат
Мојот политички противник, Зоран Заев е најголем кошмар за Македонија, а за некои соседи е најпосакуваниот сон затоа што овој човек нашите интереси секогаш му...
Вести Македонија

Мицкоски: Не влегов во политиката за да направам семејно богатсво туку за да работам за народот 

Слободен печат
Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија...
Вести Избори 2020

Мицкоски: Сега коалицијата СДСМ и БЕСА на маса ја има Македонија

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски вечерва од Валандово порача дека крајот на Зоран Заев и СДСМ ќе се случи на 15-ти јули. Заев е...
Вести Избори 2020 Слајдер

Мицкоски: Секој којшто ќе заокружи за Зоран Заев треба да е свесен дека заокружува за конечно уништување на Македонија

Слободен печат
Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Богданци каде рече дека таму се чувствува како дома и дека секогаш му е...
Вести Избори 2020

Мицкоски од Дојран: Со СДСМ во Македонија единствено срамот, понижувањето и предавствата ќе царуваат (ВИДЕО)

Слободен печат
Денес општина Дојран ја посетија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски. При самата посета...
Вести Избори 2020

Мицкоски од Гевгелија: Дојде време да ги поразиме СДСМ

МИА Агенција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денешниот престој во југоисточниот регион го почна од Гевгелија со посета на фабриката за производство на ПВЦ цевки „Конти Хидропласт”...
Вести Избори 2020

Мицкоски: Сите да се обединиме против Заев и СДСМ

Слободен печат
Ова се избори на кои се избира помеѓу неправдата и криминалот, од една страна и правдата, чесноста, исправена и горда Македонија, од друга страна, изјави...
Вести Избори 2020

Мицкоски: Заврши времето на СДСМ политичарите – елитисти, кои газат по дебели црвени персиски килими

Слободен печат
Претседателот на најголемата политичка опција во Македонија – ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули одлучуваме за иднината на нашата...