28.8 C
Скопје

Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание.

За прв пат во историјата круната ја доби девојка од Африка, девојката со темна боја на кожата Зозибини Тунзи од Јужна Африка. Зозибини има 26 години и факултетска диплома за односи со јавност, а во својата земја е позната активистка за родова еднаквост.

Зозибини е навистина необично убава, а од останатите мисици, меѓу останатото, се издвојуваше и со фризурата.

Зозибини е изразено популарна и на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 700 илјади луѓе.

Споделуваме неколку нејзини фотографии кои доловуваат зошто Зозибини е најубава жена во светот.

Поврзани вести

Слатко од малинки: подеднакво е корисно како свежите плодови

Слободен печат

Запознајте го Алекс, момчето што со насмевка ги освојува Скопјани и нивните мисли

Ана Голејшка

Oслабнете лесно: Овошје кое невидливо го забрзува метаболизмот

Слободен печат

Паднаа првите забрани: со вакцина „АстраЗенека“ не може на концерт од Брус Спрингстин

Слободен печат

Moите 1+5: По избор на Ана Стојановска – „Боречки клуб“

Слободен Печат

ФОТО | На падините под Јакупица со Тања Благоевиќ: Избрав да бидам чудо, како деца ни се и козите, билките, змиите, ластовичките…

Јасмина Кантарџиева Димков

Остави Коментар