Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание.

За прв пат во историјата круната ја доби девојка од Африка, девојката со темна боја на кожата Зозибини Тунзи од Јужна Африка. Зозибини има 26 години и факултетска диплома за односи со јавност, а во својата земја е позната активистка за родова еднаквост.

Зозибини е навистина необично убава, а од останатите мисици, меѓу останатото, се издвојуваше и со фризурата.

Зозибини е изразено популарна и на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 700 илјади луѓе.

Споделуваме неколку нејзини фотографии кои доловуваат зошто Зозибини е најубава жена во светот.

Прочитајте и...  Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Прочитај повеќе

Киану Ривс е бесмртен! Глумецот во центарот на смешна теорија на заговор

Слободен печат

Слатко исчекување во најголема тајност: Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители

Слободен печат

На кампување во Македонија, разговор со Бојан Трајкоски, искусен кампер: Кампувањето е нова култура за новите генерации

Јасмина Кантарџиева Димков

Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Слободен печат

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Слободен печат

11 докажани симптоми на ковид-19 што не смеат да се игнорираат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Слободен печат

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат