16.8 C
Скопје

Tag : влезе

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Девојката која зборуваше на инаугурацијата на Бајден, влезе во историјата на „Vogue“

Слободен печат
Аманда Горман, која привлече внимание со својот настап на инаугурацијата на американскиот претседател Џо Бајден, е првата поетеса која ќе ја краси насловната страница на...
Свет

Словенија влезе во трета блокада, ќе трае до 11 април

Слободен печат
Словенија влезе во својата трета блокада за нешто повеќе од една година, што ќе трае до 11 април, освен за време на велигденските празници, кога...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Аватар“ влезе во историјата: Филмот на Џејмс Камерон заработи најмногу, надминувајќи го и „Одмаздници“

Слободен печат
Дојде до промена на првото место од листата… „Аватар“ стана филм кој досега најмногу заработил во историјата, па така тој на првото место го замени...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО | Ја надмина и „Despacito“: Оваа песна штотуку влезе во историјата

Слободен печат
Можеби е неговиот единствен хит, но тој сепак го има најпродаваниот хит. Имено, раперот Лил Нас Х и неговата „Old Town Road“ во која друштво...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Слободен печат
Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание. За прв пат во историјата круната ја...
Забава Магазин

Мечка во акција: Влезе во дворот на комшијата, но овој ЈУНАК ја преплаши (ВИДЕО)

Слободен печат
Марк Стинциано од Њу Џерси се изненадил кога ги прегледал безбедносните камери и видел дека една мечка влегла во неговиот двор. Мечката се обидувала да...