20 работи кои привлекуваат СРЕЌА и 10 работи кои привлекуваат НЕСРЕЌА во домот (ФОТО)

Исполнете го својот дом со позитивна енергија бидејќи врз добар темел се гради среќата…

Ако вашата куќа е извор на среќа и благосостојба, не морате наоколу да носите амајлии.

Вашиот дом ќе биде ваша амајлија.

Ова е списокот од топ 20 работи кои во домот носат среќа и благосостојба:

1. Црвена влезна врата
2. Удобен кревет со чиста и нова постелнина
3. Слики на кои се прикажани слонови
4. Свежо цвеќе
5. Темјан
6. Свежо овошје во корпи
7. Бубамари (слики, магнети за фрижидер)
8. Гарнитура за седење во дневната соба кружно поставена (тросед, двосед и фотеља кои гледаат едни во други).
9. Потковица на влезната врата или влезот во куќата
10. Чист влез (прооден и чист ходник, чиста влезна врата, праг итн)
11. Чај од камилица
12. Огледало
13. Ѕвезда петокрака
14. Вода (доколку во вазните ви стои вода, задолжително нека биде секогаш свежа бидејќи носи благосостојба).
15. Мед
16. Кристал
17. Црвен конец
18. Кинеска жаба
19. Шајка забодена во рамката од вратата
20. Ситни пари (нека вашата касичка за ситни пари биде секогаш полна).

Прочитајте и...  Деталите за разводот на Адел ќе останат тајна, а прекинот на бракот ќе чини многу

Ова е списокот и топ 10 работи кои носат несреќа во домот:

1. Ѓубре и работи кои се таложат по куќата
2. Скршени садови
3.Туѓи работи
4. Искршени симболи кои носат среќа
5. Износен и скинат паричник
6. Пари (само монетите доаѓаат во предвид, а кешот се чува во банка)
7. Бескорисни работи
8. Расипани производи
9. Исушено цвеќе и препарирани животни
10. Скршени и истрошени работи.

Прочитај повеќе

Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Слободен печат

Наташа Беквалац објави фотографија додека се бања (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Слободен печат

На папагалот Хуго не му паѓа тешко карантинот, тој учи нови зборови: Го опоменува сопственикот да стави маска, бидејќи има корона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешна Мис на Англија има IQ 146: Ја тргна круната и повторно ќе работи како докторка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се фали со богатството: Парите на мојата сметка сигурно се збунети! (ФОТО)

Васко Спасоски

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата го очекуваат петтото дете! (ФОТО)

Слободен печат

Докторите откриваат дали коронавирусот може да се пренесе преку сексуален пат

Слободен печат

По продажбата на интимни фотографии, старлетата Ава ќе има свое реално шоу: Главната награда е вечер со мене! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Правиме украсни перничиња со Слаѓана Давчева

Јасмина Кантарџиева Димков

Басистот на групата „Duran Duran“ го победи коронавирусот: Имав среќа, боледував од поблаг облик на Ковид 19 (ФОТО)

Слободен печат