Tag : куќата

Забава Магазин Магазин слајдер

Ни сам не знае како му успеа: Го паркирал автомобилот на покривот од куќата, па излегол блед како крпа

Слободен печат
Многу пати сме слушнале дека некој автомобил во сообраќајка завршил на покрив, но дека завршил на покрив од куќа, тоа не се слуша секој ден....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да создадете навика кај децата секојдневно да ви помагаат во домот?

Слободен печат
Некои родители ги плаќаат децата за да им помогнат во средувањето на куќата, додека од друга страна се другите што се спротивставуваат на овој начин...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рики Мартин се пофали со петмесечниот син: Бебето во куќата! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Џван Јосеф добија уште едно бебе во октомври минатата година. 48-годишната sвезда сега објави фотографии на 5-месечниот син Рен...
Вести Македонија

ВИДЕО: Ова е куќата во Дорфулија купена за Атиџе

Горан Наумовски
Фејсбук објава на новинарот Фуркан Салиу: Ова е куќата што е купена за Хатиџе (главниот лик во Honeyland). За разлика од Бекирлија (местото каде што е...
Еспресо Шоу биз

ЈА ПРОДАДЕ КУЌАТА НА КОЛЕГАТА: Еве кој познат пејач сега УЖИВА во луксузот кој го купи од Драгана Мирковиќ! (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Драгана Мирковиќ поседуваше луксузен дом во населбата Сењак во Белград со големина од 300 квадрати, кој го продаде на својот колега Бобан Рајовиќ. Бобан...
Забава Магазин

Пожарникари му ја СПАСИЛЕ КУЌАТА, а пораката која му ја оставиле на сопственикот стана ВИСТИНСКИ ХИТ (ФОТО)

Слободен печат
Австралијанецот Пол Секфи на социјалните мрежи ја сподели пораката која му ја оставиле пожарникарите кои ја спасиле неговата куќа од пожар, а потоа се извиниле...
Магазин Семејство

20 работи кои привлекуваат СРЕЌА и 10 работи кои привлекуваат НЕСРЕЌА во домот (ФОТО)

Слободен печат
Исполнете го својот дом со позитивна енергија бидејќи врз добар темел се гради среќата… Ако вашата куќа е извор на среќа и благосостојба, не морате...
Жена Магазин

ЈА ЧИСТЕЛА КУЌАТА, ПА ДОЗНАЛА ШТО ПРОНАШОЛ МАЖОТ: Мистерија решена по 15 години (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред петнаесетина години мајката на Лејси, Кеј го загубила својот дијамантски веренички прстен. По 38 години брак со Дејв, тој прстен добил на вредност, но...
Еспресо Шоу биз

Штотуку Ирина се исели, Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер

Слободен печат
По се изгледа дека сепак таа е виновна за раскинувањето на актерот и руската манекенка. Веќе со месеци се шушка дека американската пејачка, 33-годишната Лејди...
Магазин Семејство

Каде во куќата има најмногу бактерии?

Слободен печат
Ако сте се прашале што е највалкано во куќата, еве ви го одговорот! „Многу луѓе мислат дека површините како WC школката е највалкани, но всушност...