Tag : несреќа

Вести Свет

НЕСРЕЌА НА ФИЛИПИНИТЕ: Падна хеликоптерот кој го пренесувал директорот на полицијата (ФОТО)

Слободен печат
Хеликоптерот со кој се пренесувал шефот на филипинската национална полиција, Арчи Гамбоа, падна денес за време на неговото полетување во провинцијата Лагуна, јужно од Манила,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ПО КАТАСТРОФАТАЛНАТА НЕСРЕЌА ВО ФУКУШИМА: Јапонците го отвораат последниот изолиран град

Слободен печат
Јапонската влада денес делумно го отвори за јавноста последниот град кој беше изолиран по несреќата со нуклеарниот реактор во Фукушима пред девет години, со напрева...
Вести Свет

Воз во Пакистан преполови автобус полн со патници, загинаа најмалку 19 лица (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку 19 лица загинаа, а 55 се повредени кога воз удрил во автобус во покраината Синд, во јужен Пакистан, изјавија официјални претставници на власта, пренесе...
Спорт Фудбал

УЖАС ВО ШПАНИЈА: Со глава удри во бетонски ѕид зад голот (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на натпреварот од третата шпанска лига помеѓу резервната екипа на Лас Палмас и Атлетико Такоронте, Коко во трка за топката ја загуби рамнотежата...
Слајдер Хроника

Сообраќајка кај ТЦ „Зебра“, се судрија две возила и автобус на ЈСП

Слободен печат
Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска, во околу 10: 15 часот на улицата „Васил Ѓоргов“ кај трговскиот центар „Зебра“. Несреќата настанала помеѓу две патнички возила...
Вести Свет Слајдер

Случајот „Брајант“: Густа магла за време на летот, проблеми настанале над Зоолошката градина

Слободен печат
Хеликоптерот во кој се наоѓале девет лица, вклучувајќи ги Коби Брајант и неговата ќерка, летал и покрај големата магла при падот во калифорниското место Калабасас....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Анимиран филм ја предвидува хеликоптерската несреќа на Коби Брајант?

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави „предвидување“ на хеликоптерската несреќа во која животот го загуби кошаркарската ѕвезда Коби Брајант. Предвидувањето е во анимиран филм во кој...
Вести Свет Слајдер

Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Слободен печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп, реагираше на смрта на НБА ѕвездата Коби Брајант. Тој веста за смрта на Брајант во хеликоптерска несреќа ја нарече ужасна....
Вести Свет Слајдер

Солзи во очите и цвеќиња во рацете: Пречекани телата на загинатите Украинци

Слободен печат
Телата на загинатите Украинци денеска беа донесени на аеродромот во Киев со украински воен авион. Почесна гарда ги пренесе ковчезите покриени со украински знамиња до...
Вести Македонија Слајдер

Одбележани 12 години од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце

МИА
Со едноминутно молчење и со положување цвеќе на спомен-обележјето кај катлановско Блаце денеска им се оддаде почит на единаесетте припадници на Армијата кои пред дванаесет...