• несреќа

Страотна несреќа во Бугарија: Се судрија камион, автобус и автомобил, загинаа двајца мажи, бебе е тешко повредено

Тешка сообраќајка се случи попладнево на главниот пат Е-79 во Кресненската клисура, две лица загинаа, јави дописникот на БГНЕС. Несреќата се случила околу 15 часот во кругот на бензинската пумпа, се судриле автобус, камион и автомобил, при што загинале двајца мажи. Петмина се повредени, меѓу кои две деца, сите во стабилна состојба во болницата во …

Страотна несреќа во Бугарија: Се судрија камион, автобус и автомобил, загинаа двајца мажи, бебе е тешко повредено Read More »