Tag : ритуали

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат
Ѕвездата на ТВ серијата „The Big Bang Theory”, кај нас позната како „Бубалици“, Мајим Биалик, која го толкуваше ликот на невробиологот Ејми Фера Фаулер, признала...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатите личности и нивните ритуали за пред спиење!

Слободен Печат
Сите ние имаме одредени навики и ритуали кон кои се придржуваме скоро секоја вечер. Ритуалите на познатите личности не се разликуваат многу од нашите, но...
Вести Македонија Слајдер

Психологот Петковски апелира: Kреирање на нови ритуали и навики кои се во склад со моменталната ситуација

Слободен печат
Самоизолацијата може тешко да ја поднесат луѓе кои се соочуваат со внатрешни конфликти, оние кои се емоционално лабилни, а додека пак, многу полесно ќе поминат...
Магазин Семејство

Ритуали за богатство: Променете ги овие ситници и ќе ги привлекувате парите како магнет!

Слободен печат
Според фенг шуи верувањето постојат едноставни ритуали кои ќе ви помогнат парите буквално да се „лепат“ за вас. Колку и да се водиме според мислата...
Вести Свет

„ЦРНАТА СЕКИРА“ СЕЕ СТРАВ НИЗ ЕВРОПА: Банда од Нигерија која тргува со луѓе, оружје и дрога ги плаши жртвите со ритуали и магии

Слободен печат
Откако нивното делување значително се прошири на територијата на Италија, озлогласената нигериска банда „Black axe“ (Црна секира) која е позната дека ги плаши луѓето со...
Магазин Семејство

20 работи кои привлекуваат СРЕЌА и 10 работи кои привлекуваат НЕСРЕЌА во домот (ФОТО)

Слободен печат
Исполнете го својот дом со позитивна енергија бидејќи врз добар темел се гради среќата… Ако вашата куќа е извор на среќа и благосостојба, не морате...
Забава Магазин

ЛУДИ РИТУАЛИ: Со какви бизарни навики живееле познатите личности

Слободен печат
Со какви навики живееле некои од најпознатите личности од подалечната и поблиската историја?...
Еспресо Жена Убавина

Ритуали за нега СТАРИ СО ВЕКОВИ, кои ги применуваме и денес

Слободен печат
Многу козметички брендови користат состојки и рецепти според древни записи и активно ги произведуваат и вклучуваат во своите линии на производи....