29 C
Скопје

Tag : домот

Магазин Магазин слајдер Семејство

Цвеќиња во домот кои носат љубов, пари и среќа

Слободен печат
Цвеќињата не се само украс во домот. Според верувањата, некои цвеќиња можат да ви го променат животот, да прививлечат љубов, разбирање, пари, среќа… Се верува...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да се ослободите од малите натрапници во домот: Еве како да ги избркате мравките!

Слободен печат
Борбата со мравките вообичаено започнува напролет, но понекогаш справувањето со овие досадни штетници станува вистински предизвик. Голем дел од овие нешта сигурно ги имате дома...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Оваа пролет внесете боја во вашиот дом: Запознајте ја азалеата – кралица на пролетниот декор, со која домот ќе ви процвета! (ФОТО)

Слободен печат
Овој прекрасен цвет ќе донесе спокојство и боја во вашиот дом… Азалеата е прекрасно растение кое ќе се вклопи во секој дом. Меѓу прекрасните пролетни...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Имате прекрасни чинии кои само собираат прашина? Искористете ги и разубавте си го домот!

Слободен печат
Последен тренд кога станува збор за уредување на домот се прекрасните чинии закачени на ѕидовите. Освен што му даваат доза на боја и текстура на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Тие се совршено легло на бактерии: 5 предмети во домот кои треба секојднево да ги дезинфицирате!

Слободен печат
Малкумина се свесни за тоа дека на овие пет предмети во домот се собираат најмногу бактерии и нечистотија… Дали некогаш сте се запрашале кои предмети...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ВИДЕО: По една година Хопкинс излезе од домот и ја прими првата вакцина

Слободен печат
Славниот актер Ентони Хопкинс ја прими првата вакцина против Ковид-19, а тоа го документираше со видео кое го објави на својот Инстаграм профил. Актерот се...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да се ослободите од пајаците во домот?

Слободен печат
Во ладните периоди од годината пајаците и сличните бубачки едвај чекаат да го отворите прозорецот или вратата за тие да се вселат во вашиот дом...
Вести Регион Слајдер

Македонски државјанин осомничен за убиство на две жени во Тирана

МИА Агенција
Македонски државјанин е осомничен дека претпладево околу 10:20 часот во нивниот дом во Тирана смртно ги застрелал Кристина Барди, со која живеел во вонбрачна заедница,...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: 3 најубави трендови за уредување на ентериерот – Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција!

Слободен печат
Малите работи прават голема разлика, а не е задолжително тие секогаш да чинат многу… На секој ентериер добро му доаѓа некоја промена. Дури и кога...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Многумина ги имаат дома – 3 работи кои ја бркаат позитивната енергија од домот

Слободен печат
Фенг шуи е древна вештина за живеењето и уредувањето на просторот. Според фенг шуи, одредени работи го блокираат напливот на позитивна енергија во нашиот дом...