9.2 C
Скопје

Зверев е негативен на корона

Германскиот тенисер објави дека добил негативен тест на коронавирус.

Александер Зверев се најде во центарот на вниманието откако на Ролан Гарос се појави со температура и со лоша здравствена состојба.

„Не можам да дишам, грлото ме боли“: Зверев играше болен на „Ролан Гарос“!

Германецот по поразот од Јаник Синер изјави дека имал здравствени проблеми со што ги исплаши организаторите на грен слем турнирот во Париз.

Сакам на сите да им кажам дека повторно сум негативен на коронавирус. Против Синер не бев 100% здрав и ќе ми бидат потребни неколку дена за да се опоравам – изјави Зверев.

Германецот исто така уште еднаш му честита на Синер за победата во нивниот дел.
– Сакам да му оддадам признание за одличниот дуел против мене. Му посакувам се најдобро – додаде Зверев.

Прочитајте и...  Брестовац: Ова ни се случува петти пат на Светското првенство!

Поврзани вести

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Слободен печат

Гечевски: Не се откажуваме од Јакимовски и од Вајли

Благоја Георгиевски

ВИДЕО: Арсенал елиминиран, ФА купот ќе има нов шампион!

Слободен печат

Ристовска: Лазаров уште утре би можел да биде селектор на Македонија!

Слободен печат

Георгиевски: Мора да бидеме подобри на дуелот против Белорусија

Слободен печат

Роналдо одбил понуда од шест милиони евра годишно

Слободен печат

Остави Коментар