• александер зверев

Зверев нема да игра на „УС Опен“, се отвора патот за Надал до титулата и првото место

Германскиот тенисер Александар Зверев нема да игра на претстојниот грен слем турнир „УС Опен“, а тоа дополнително му помага на Рафаел Надал како еден од главните фаворити за титулата. Исто така настапот на „УС Опен“ го откажа и Рајли Опелка, а на неговото место ќе се најде Џек Сок. Официјално Зверев нема да игра на …

Зверев нема да игра на „УС Опен“, се отвора патот за Надал до титулата и првото место Read More »