Tag : александер зверев

Останатo Спорт

Тим го брани Ѓоковиќ: Новак на „Адриа тур“ не прекрши ниту еден закон

Слободен печат
Австрискиот тенисер во интервју за весникот „Тирол Тагесцајтунг“ изјви дека не разбира зашто сите го напаѓаат Ѓоковиќ поради тоа што се случи на „Адриа тур“....
Останатo Спорт

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат
Александер Зверев неодамна беше критикуван бидејќи и покрај препораките да биде во самоизолација тој беше уловен како се забавува во ноќен клуб во Монте Карло....
Останатo Спорт

Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос во изминаиот период упари серија критики кон Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев бидејќи двајцата беа дел од „Адриа тур“ кое прекинато...
Останатo Спорт

По Ѓоковиќ и Зверев се најде на удар: Наместо самоизолација – забава

Слободен печат
Зверев кој беше дел од двата турнири од серијата „Адриа тур“ кои се играа во Белград и Загреб, објави дека пред шест дена се тестирал...
Останатo Спорт

Новак-шоу на забавата по „Адриа тур“ (ВИДЕО)

Слободен печат
По завршувањето на првиот од предвидените четири тениски турнири „Адриа тур“ органзиаторот, а воедно и прв тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, како добар...
Останатo Спорт

Американските и британските новинари го критикуваат Ѓоковиќ, тениските ѕвезди го фалат поради „Адриа Тур“

Слободен печат
Само што почна хуманитарниот тениски турнир „Адриа Тур“ во Белград почнаа нападите кон организаторот, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, кој од друга страна добива пофалби...
Останатo Спорт

Тениски спектакл во Белград, Ѓоковиќ го најави доаѓањето и на Зверев

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е организатор на „Adria Tour“, а првиот од четирите турнири ќе се игра на 13. и 14. јуни во Белград. Останатите домаќини на...
Останатo Спорт

Зверев: Старата гарда наскоро ќе падне

Слободен печат
Тениската сезона поради пандемијата на коронавирусот е суспендирана се до 13 јули, но за очекување е таа да потрае подолго. Седмиот тенисер на замрзнатата АТП...
Останатo Спорт

Тим ќе го предизвика Ѓоковиќ за титулата на Австралија Опен

Слободен печат
Петтиот носител славеше со 3:6,6:4,7:6,7:6 и во неделното финале ќе игра против бранителот на трофејот, Новак Ѓоковиќ кој пак во првото полуфинале го совлада Рожер...
Останатo Спорт

Прво грен слем полуфинале за Зверев, Халеп меѓу четирите најдобри за помалку од еден час

Слободен печат
Александер Зверев е третиот полуфиналист на Австралија Опен откако за нешто повеќе од два часа со 1:6,6:3,6:4,6:2 го победи Станислас Вавринка. Седмиот носител ќе биде...