1 C
Скопје

Tag : тест на коронавирус

Кошарка Спорт

Мак баскетот останува во карантин, десетина позитивни на коронавирус

Слободен печат
Кошаркарската Прва лига никако да го дочека стартот и по втор пат поради коронавирусот ќе биде одложен почетокот на новата сезона. Кошаркарската федерација на Македонија...
Кошарка Спорт

Кошаркарите се тестираат на корона пред стартот на првенството

Слободен печат
Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) организира тестирање на сите екипи кои се дел од Првата лига, со цел да се избегне ново одложување на сезоната....
Останатo Спорт

Зверев е негативен на корона

Слободен печат
Александер Зверев се најде во центарот на вниманието откако на Ролан Гарос се појави со температура и со лоша здравствена состојба. „Не можам да дишам,...
Кошарка Спорт

Сезоната во НБА може да продолжи, сите 344 тестови се негативни

Слободен печат
Ова е втор пат НБА лигата и унијата на кошаркарите да издадат вакво соопштение во кое нема ниту еден позитивен тест што е доказ дека...
Останатo Спорт

Тестот на корона на Ѓоковиќ е негативен?

Слободен печат
Организаторот на хуманитарните турнири „Адриа Тур“, Новак Ѓоковиќ, денеска веднаш по пристигнувањето во Белград се тестирал на ковид-19, и „Слободен печат“ од свои извори во...
Спорт Фудбал

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат
Екипите на Академија Пандев и на Борец пред почетокот на враќањето на тренинзите, денеска се тестираа на ковид-19. Во организација на Синдикатот на фудбалери на...
Спорт Фудбал

„Лавовите“ негативни на коронавирус

Слободен печат
Екипата на Македонија ЃП е првиот фудбалски тим кој беше тестиран на коронавируис откако министерството за здравство даде зелено светло екипите да се вратат на...
Спорт Фудбал

Зашто сите не можат да се тестираат на корона како што тоа го прават фудбалерите

Слободен печат
Шпанската влада даде зелено светло да се врати фудбалот и да се доигра Ла Лига по што започнаа масовните тестирања на фудбалерите за да се...