3 C
Скопје

Tag : Ролан Гарос

Останатo Спорт

Седум големи рекорди кои Ѓоковиќ може да ги сруши во 2021 година!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ имаше одлична 2020 година, и покрај коронавирусот, кој најмногу го оштети, а во 2021 година можеше да продолжи во истиот ритам и да...
Останатo Спорт

Циципас би му забранил на Надал да игра на Ролан Гарос

Слободен печат
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас иако се подготвува за настап на Австралија Опен кој стартува на 8. февруари, има време да се дружи со своите фанови...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат
Не се менува ништо барем кога станува збор за врвот на АТП листата, Новак Ѓоковиќ и натаму доминира. Најдобриот светски тенисер не само што брка...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е помлад, но Рафа ќе има најмногу грен слем титули!

Слободен печат
Рафаел Надал ќе има повеќе грен слем титули од Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер, барем така размислува младиот руски тенисер Карен Хачанов. Надал во неделата...
Останатo Спорт

Најтешки порази: Ѓоковиќ и натаму води против Надал во победи!

Слободен печат
Поразот на Новак Ѓоковиќ од Рафаел Надал во финалето на „Ролан Гарос“ секако се наоѓа во редот на најтешките кои српскиот тенисер ги доживеал во...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ заврши во виц на Википедија поради Рафаел Надал (ФОТО)

Слободен печат
Рафаел Надал уште еднаш потврди дека е „крал на земјените терени“ и апсолутел владетел на Ролан Гарос растурајќи го Новак Ѓоковиќ во неделното финале. Ова...
Останатo Спорт

Никој нема да биде ниту близу до рекордот на Надал

Слободен печат
Според Енди Мареј, рекордот на Рафаел Надал од 13 титули на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ никогаш нема да биде соборен. Шпанецот во неделата дојде...
Останатo Спорт

Надал: Федерер е среќен кога ќе победам

Слободен печат
Рафаел Надал со доминантна игра во финалето го победи Новак Ѓоковиќ и по 13. пат триумфира на Ролан Гарос, а вкупно го освои 20. грен...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Рафа покажа зашто е „крал на земјените терени“

Слободен печат
Надал во 13. грем слем триумф во Париз дојде откако во големото финале го совлада Ѓоковиќ со 6:0,6:2,7:5. – Му честитам на Рафа и на...
Останатo Спорт

Надал: Ѓоковиќ ме уништи во Мелбурн, сега јас му вратив

Слободен печат
Шпанецот по триумфот од 6:0,6:2,7:5 против Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос, по 13. пат го крена шампионскиот пехар на својот омилен турнир. – Честитки...