Tag : Ролан Гарос

Останатo Спорт

Ролан Гарос ќе се игра пред полни трибини

Слободен печат
Парискиот Грен слем турнир, Ролан Гарос, е одложен за крајот на септември и најверојатно ќе се игра со публика на трибините. Според претседателот на тениската...
Останатo Спорт

Ако нема публика на трибините, нема да има ниту Ролан Гарос

Слободен печат
Министерката за спорт на Франција, Роксана Марасинеану изјави дека Ролан Гарос чиј старт е презакажан за 27 септември нема да биде одржан доколку не се...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: После тој пораз сакав да го напуштам тенисот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најтешките моменти во кариерата Новак Ѓоковиќ беше испаѓањето на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во 2010 година. Тогаш во четвртфиналето моментно најдобриот светски...
Останатo Спорт

Шампион на Ролан Гарос во дубл работи во маркет за 450 евра

Слободен печат
Според „Шпигл“, Кравијец кој пред неполна година во Париз заедно со Андреас Миес, бил принуден да побара и друга работа па се запослил во маркет....
Останатo Спорт

Повторно се одложува грен слем турнирот „Ролан Гарос“

Слободен печат
Најголемиот француски тениски турнир ќе има нов термин на одржување поради пандемијата на коронавирус. Грен слем турнирот „Ролан Гарос“ како што информира францускиот весник „Париз“...
Останатo Спорт

Нема ништо од Ролан Гарос, тој е мртов

Слободен печат
Поранешниот француски тенисер Јаник Ноа, тврди дека францускиот грен слем турнир нема да се одржи оваа година. Еден од четирите грен слем турнири Ролан Гарос,...
Останатo Спорт

Ролан Гарос сака да го „убие“ Лејвер купот

Слободен печат
  Поранешниот австралиски тенисер, Сем Грот, ги обвини првите луѓе на Ролан Гарос дека намерно го саботираат Лејвер купот. Поради пандемијата на коронавирусот, организаторите на...
Останатo Спорт

Познат новиот термин, еве кога се игра „Ролан Гарос“!

Слободен печат
Организаторите на „Ролан Гарос“ објавија дека вториот Грен Слем оваа сезона нема да биде одржан како што е планирано кон крајот на мај и почетокот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат
Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ ја коментираше повредата на Рожер Федерер, која ќе го оддалечи од терените до сезоната на трева. Федерер неочекувано беше подложен на...
Останатo Спорт

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат
Рожер Федерер во средата имаше артроскопска операција на коленото и токму поради таа повреда ќе го пропушти наредниот грен слем сезонава, „Ролан Гарос“ во Франција...