Жена феномен – Вели дека е родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

јутјуб

Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа, оваа жена на свои 59 години започнала да се занимава со бодибилдинг, а за себе вели дека е родена да ги забавува луѓето.

Таа учествуваше во шоуто „Америка има талент“ и со својот изглед целосно ги воодушеви славните водители, меѓу кои и убавицата Софија Вергара, но и публиката која ја гледаше со воодушевување.

Сите членови на жирито на оваа бабичка и дадоа барем 20 години помалку, а во чудо остана и Вергара, која кажа дека мисли дека Џозефина има околу 56-57 години.

Кога на супер-бабичката на настапот и се приклучи и водителот, инаку актерот, Тери Крувс без маичка, целата сала се возбуди. Погледнете како изгледаше тоа.

„Дефинитивно нема да победи, но ќе биде инспирација за многу луѓе“, гласи еден од коментарите на Јутјуб.

 

Видео на денот