9 C
Скопје

Жена феномен – Вели дека е родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа, оваа жена на свои 59 години започнала да се занимава со бодибилдинг, а за себе вели дека е родена да ги забавува луѓето.

Таа учествуваше во шоуто „Америка има талент“ и со својот изглед целосно ги воодушеви славните водители, меѓу кои и убавицата Софија Вергара, но и публиката која ја гледаше со воодушевување.

Сите членови на жирито на оваа бабичка и дадоа барем 20 години помалку, а во чудо остана и Вергара, која кажа дека мисли дека Џозефина има околу 56-57 години.

Кога на супер-бабичката на настапот и се приклучи и водителот, инаку актерот, Тери Крувс без маичка, целата сала се возбуди. Погледнете како изгледаше тоа.

Прочитајте и...  Доаѓа новиот трилер „Hitman's Wife Bodyguard“ со Рајан Рејнолдс, Селма Хајек и Семјуел Л. Џексон

„Дефинитивно нема да победи, но ќе биде инспирација за многу луѓе“, гласи еден од коментарите на Јутјуб.

 

Поврзани вести

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

Слободен печат

Роберто Кавали по вакцинацијата: Колку повеќе сме вакцинирани, толку сме побезбедни за себе и за оние што не сакаат

Слободен печат

Остави Коментар