23 C
Скопје

Tag : родена

Живот Магазин Магазин слајдер

Драма на венчавка: Свекрвата дознала дека невестата ѝ е родена ќерка

Слободен печат
Жена од Кина останала шокирана  кога сфатила дека девојката со која нејзиниот син сака да се ожени ѝ е ќерка! Сцената достојна за најдобриот филмски...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ја барате совршената жена? Астролозите советуваат таа да е родена во овој хороскопски знак!

Слободен печат
Астролозите се согласуваат – ако постојат совршени луѓе, тогаш тоа се луѓето родени во знакот на Девица. Припадниците на овој знак, особено жените, не мораат ни да...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Албино модел со својот изглед засени милиони: Новата ѕвезда е родена!

Слободен печат
Иако има само 19 години, казахстанскиот модел Евгениј стана нов трендсетер… Евгениј Ли има 19 години и благодарение на локалниот фотограф тој стана светски познат....
Магазин Магазин слајдер Сцена

На денешен ден е родена принцезата Дијана: Нејзините синови требало да носат други имиња, но нејзината желба победила (ФОТО)

Слободен печат
Да е жива принцезата Дијана денес би била свекрва и баба на четири внучиња… На денешен ден 1961 година е родена Дијана Спенсер. На точно...
Забава Магазин Магазин слајдер

Жена феномен – Вели дека е родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

Слободен печат
Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа,...
Жена Магазин

КОГА МЕ ВИДЕ СЕ СВРТЕ И СИ ЗАМИНА: Марина е родена со младеж на лицето, но тоа не ја спречи да стане ИНСПИРАЦИЈА ЗА МНОГУМИНА (ФОТО)

Слободен печат
„Се викам Марина Арсиќ. Родена сум со младеж преку целата лева половина од лицето. Мислеле дека е меланом, дека ќе живеам само 40 дена, се...
Еспресо Шоу биз

КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА – Пејачката на црвениот тепих дошла во ПРОЅИРЕН ФУСТАН, под него не облекла ништо (ФОТО)

Слободен печат
Италијанската пејачка Рошел пристигна на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Рим облечена во мрежест, проѕирен фустан, па речиси не остави воопшто ништо за мечтаење....
Еспресо Шоу биз

Претерала со фотошоп, ниту родена мајка не би ја препознала (ФОТО)

Слободен печат
Навикнати сме членовите на семејството Кардашијан редовно да се на мета на различни критики и секогаш да се во центарот на случувањата, а за овој...
Еспресо Шоу биз

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Слободен печат
Странските медиуми со месеци наназад зборуваат за тоа дека 33 годишната пејачка Лејди Гага и 44 годишниот Бредли Купер се во врска, а во прилог...
Еспресо Шоу биз

На секси мисицата ѝ испаднало бикинито додека се пресоблекувала на плажа, ја „фатиле” како од мајка родена (ФОТО)

Слободен печат
Заносната колумбиска мисица, модел и актерка, Ариадна Гутјерез (25) освен што одмара во Мајами, ги завршува и деловните обврски. Убавата Колумбијка во текот на снимањето...