24.8 C
Скопје

Tag : победи

Живот Магазин Магазин слајдер

Медицинско чудо: Бебе борец родено со 765 грама успеало да победи ешерихија коли, сепса и корона

Слободен печат
Бебе родено 15 недели предвремено, со тежина од 765 грама успешно успеало да победи во борбата против ешерихија коли, сепса и коронавирусот. Шири Мари (21)...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Трезна сум 18 месеци“: Лили Ален ја победи зависноста

Слободен печат
Пејачката Лили Ален беше во екот на популарноста, па се повлече со цел да се избори со пороците – алкохолот и наркотиците. Таа одлучи да...
Останатo Спорт

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат
Луис Хамилтон в недела би можел да се израмни со легендарниот Михаел Шумахер по бројот на победи во Ф1. Германецот во својата кариера имаше 91...
Спорт Фудбал

Фантастична сезона: Баварците триумфираа на сите мечеви во ЛШ!

Слободен печат
Гигантот од Минхен денеска во Лисабон направи нешто што ниту една екипа досега не успеала. Баерн ја освои титулата европски шампион со 11 победи на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Слободен печат
Младиот пејач Огнен Здравковски уште пред неколку недели објави дека е позитивен на коронавирусот. Во неговата најнова објава на Фејсбук, тој откри дека и неговата...
Вести Регион Слајдер

Брнабиќ: Државата е силна, институциите работат, насилството нема да победи

МИА Агенција
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека државата е силна, институциите си ја вршат својата работа и оти насилството нема да победи. Во исто...
Вести Избори 2020

Мицкоски: Убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори

МИА Агенција
Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во петокот на кусо ја посети МИА каде во нашето студио го снимивме видео интервјуто во рамки на кампањата за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Жена феномен – Вели дека е родена да ги забавува луѓето и можеби нема да победи во шоуто, но ќе биде инспирација за многумина (ВИДЕО)

Слободен печат
Џозефина Монастерио е родена во Венецуела пред 73 години, а кога ќе ја погледнете не би и дале ниту 55 години. И не само тоа,...
Спорт Фудбал

Најдобри домаќини, пред Црвена звезда е само Ливерпул

Слободен печат
И додека чекаме евентуално продолжување на европските фудбалски првенства од оваа сезона анализирано кои се најдобри екипи на домашен терен. Црвена звезда е моментно втор...
Останатo Спорт

Почина легендата на Ф1, Стирлинг Мос, најдобриот возач без титула

Слободен печат
Сер Стирлинг Мос се смета за најдобриот возач во историјата на Формула 1 кој никогаш не ја освои титулата. Мос во јануари 2018 година се...