Зголемувањето на платите во јавниот сектор во Шпанија државата ќе ја чини 3,21 милијарди евра - Слободен печат

Зголемувањето на платите во јавниот сектор во Шпанија државата ќе ја чини 3,21 милијарди евра

Шпанското Министерство за регионална политика соопшти денеска дека зголемувањето на платите на административците од 2 отсто државата ќе ја чини 3,21 милијарди евра.

Покачувањето на платите беше усвоено на денешната седница на шпанската влада.

Новоформираната влада минатата недела на Синдикатите им најави дека платите во јавниот сектор ќе бидат зголемени што е можно поскоро.

Прочитајте и...  Борел се надева на договор за оживување на поморската мисија на ЕУ

Прочитај повеќе

Оваа зима има најголем број на мигранти во Србија од 2016 година

Слободен печат

Јужнокорејскиот претседател побара зајакнување на економијата поради епидемијата на коронавирусот

Слободен печат

НАТО се подготвува да го подигне знамето на Северна Македонија

МИА агенција

Старите лица ќе добиваат нега дома на државен трошок

Весна Дамчевска

Времето денеска сончево и топло, од утре заладување и дожд

Слободен печат

Само посебни граѓани ќе добијат обичен пасош!

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

оне × 2 =

Прочитај повеќе

Епидемијата на коронавирусот може да предизвика недостиг на антибиотици

Слободен печат

ШТРАЈК ВО ГРЦИЈА: Атина утрово остана без јавен превоз

Слободен печат

Се стеснува просторот за уште едно „не“ од Брисел

Слободанка Јовановска

Бројот на починати од коронавирус во Хубеи се искачи на 1.789 луѓе

Слободен печат

Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денес?

Слободен печат

Никој не верува дека политиката ќе ги тргне канџите од судството

Соња Христовска Угриновска