Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Нинослав Јовановиќ (46), попознат како Малчанскиот бербер, е вратен во притворската единица на Казнено-поправниот завод во Ниш, откако заврши едномесечното психијатриско вештачење во Специјалната затворска болница на Окружниот затвор во Белград. Како што дознава „Блиц“, тој деновите во затворот ги поминувал мирно, а во ќелијата бил со уште двајца осуденици.

– Вратен е во Ниш за викендот каде се наоѓа во ќелија со уште двајца осуденици. Не прави никакви проблеми, го почитува дневниот ред и нема ексцеси – вели изворот на „Блиц“.

Психолошкото вештачење на Малчанскиот бербер, кој е осомничен за киднапирање и силување на 12-годишната М.К., завршено е минатата недела и тој е вратен во затворот во Ниш.

Засега не е познато што пишува во дијагнозата на вештаците, дали осомничениот Јовановиќ бил при здрав разум во моментот на киднапирање и за време на потрагата на полицијата и воопшто за неговата психичка состојба.

Прочитајте и...  Грција ќе распореди 400 полицајци на границата со Турција кај Еврос

Јовановиќ е уапсен на 5 јануари на гробиштата во Малча, една недела откако девојчето кое го имаше киднапирано беше пронајдено во викендичка и 17 дена откако ја имаше киднапирано додек одела на училиште во местото Суви Дол кај Ниш. Во повеќе дневната потрага низ цела Србија се мобилизираа повеќе од 800 полицајци и доброволци.

Случајот со Малчанскиот бербер сѐ уште предизвикува страв ширум Србија

Малчанскиот бербер бара самица, стравува дека другите затвореници ќе го малтретираат

Од испадите на Малчанскиот бербер стравувала и неговата сопствена мајка

ИМ ГИ СЕЧЕ КОСИТЕ, ПА ГИ СИЛУВА: Кој е серискиот педофил по кој трага цела Србија?

Прочитај повеќе

Продолжува да важи платеното породилно отсуство до завршувањето на времените мерки

Слободен печат

Грција во првиот бран туристи ги очекува Германците, Кипарците и Израелците

Слободен печат

Поради дефект тетовчани неколку часа оставени без вода

Слободен печат

Мерките укинати, вирусот остана

Слободен печат

УНВТО: Пад на туризмот во светот за 70 отсто

Слободен печат

Останува задолжителното носење заштитна опрема, миење на раце и одржување на потребната дистанца

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Антикорупциска бара вонреден инспекциски надзор за евентуелен судир на интереси за изборот на ректор на УК0ИМ

Слободен печат

Чулев: МВР ќе обелодени истраги против носители на јавни функции кои го злоупотребиле системот

Слободен печат

Во Шпанија оддадена почест за жртвите на коронавирусот

Слободен печат

Акциите на Рено пораснаа за речиси 15 отсто, по владината поддршка и новиот план

МИА Агенција

Франција ги повикува членките на ЕУ да го поддржат „историскиот” план за закрепнување на ЕУ

МИА Агенција

Меркел: И натаму сме на почетокот на пандемијата

Слободен печат