-2 C
Скопје

Tag : малчански бербер

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Малчанскиот бербер во Србија осуден на доживотен затвор

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ, познат како Малчански бербер, осуден е на доживотна казна затвор поради грабнување и злоставување на 12-годишно девојче. Јовановиќ одби да присуствува на изрекувањето...
Вести Регион

На малчанскиот бербер му се заканува казна од 10 години до доживотен затвор

Слободен печат
Утре започнува судскиот процес против Нинослав Јовановиќ (47) од Малча, попознат како малчанскиот бербер, кој е осомничен за киднапирање и злоупотребување на малолетната М. К....
Вести Регион

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ (46), попознат како Малчанскиот бербер, е вратен во притворската единица на Казнено-поправниот завод во Ниш, откако заврши едномесечното психијатриско вештачење во Специјалната затворска...
Вести Регион

Случајот со Малчанскиот бербер сѐ уште предизвикува страв ширум Србија

Слободен печат
По киднапирањето на Моника Каримановиќ, случајот „Малчански бербер“ и понатаму внесува „страв во коските“ кај луѓето во Србија, особено децата. Ова може да се заклучи...
Вести Регион Слајдер

Малчанскиот бербер бара самица, стравува дека другите затвореници ќе го малтретираат

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ, познат како Малчанскиот бербер, кој го киднапираше девојчето Моника Каримановиќ, стравува за својата безбедност во затвор. Тој засега е во изолација, а според...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Од испадите на Малчанскиот бербер стравувала и неговата сопствена мајка

Слободен печат
„Лекуван е од своето пореметување уште од мали нозе, првпат на девојка ѝ ја исшишал косата на само седум години, лекуван е на психијатрија, одбивал...
Вести Регион Слајдер

„НЕМОЈТЕ ДА МЕ ТЕПАТЕ, ДЕВЕТ ДЕНА НЕ СУМ ЈАДЕЛ“: Ова се првите зборови на уапсениот Малчански бербер

Слободен печат
Малчанскиот бербер бил забележан денеска на околу 200 метри од својата куќа во Малча, каде живее со родителите, дознава српски Курир. Го забележал соседот, кој...
Вести Регион Слајдер

Родителите на малата Моника: Пресреќни сме што Малчанскиот бербер е уапсен

Слободен печат
Роберт Каримановиќ, таткото на малата Моника од Ниш, која беше пронајдена по 10 дена потрага, на веста за апсењето на Малчанскиот бербер за српски Курир...
Вести Регион Слајдер

Малчанскиот бербер е уапсен на гробиштата во Малча

Слободен печат
Осомничениот за киднапирањето на малата Моника, Нинослав Јовановиќ, е фатен кај гробиштата во неговото родно село Малча, дознава РТС. Еден од жителите на Малча денеска...
Вести Регион Слајдер

Малчанскиот бербер виден во Малча: „Се сретнавме очи во очи, беше валкан и исцрпен“

Слободен печат
Потрагата по Малчанскиот бербер и понатаму е во тек. Денеска, еден од жителите на Малча пријавил во полиција како се сретнал со него очи во...