Tag : Моника Каримановиќ

Вести Регион

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ (46), попознат како Малчанскиот бербер, е вратен во притворската единица на Казнено-поправниот завод во Ниш, откако заврши едномесечното психијатриско вештачење во Специјалната затворска...
Вести Регион

Случајот со Малчанскиот бербер сѐ уште предизвикува страв ширум Србија

Слободен печат
По киднапирањето на Моника Каримановиќ, случајот „Малчански бербер“ и понатаму внесува „страв во коските“ кај луѓето во Србија, особено децата. Ова може да се заклучи...
Вести Регион

Малчанскиот бербер ја ишишал и ја тепал Моника, девојчето има модрици по целото тело

Слободен печат
Моника Каримовиќ (12) е во стабилна состојба, комуницира со докторите и полицијата, но преживува тежок шок, а има и видливи повреди по целото тело, пренесува...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Киднапираното девојче од српскиот педофил е во лоша здравствена состојба

Горан Наумовски
Полициската потера по Нинослав Јовановиќ, сериски педофил подобро познат по прекарот „Малчански бербер“, продолжува откако се појавија индикации дека токму тој е поврзан со исчезнувањето...