-3 C
Скопје

Tag : киднапирање

Вести Свет

Групата „Боко Харам“ презеде одговорност: Киднапиравме стотици ученици во Нигерија

Слободен печат
Екстремистичката група „Боко Харам“ презеде одговорност за киднапирањето на стотици ученици во северозападна Нигерија. – Јас сум Абубакар Шекау и нашите браќа стојат зад киднапирањето во...
Вести Свет

При обид за киднапирање на гувернерката на Мичиген: Уапсени 13 лица

Слободен печат
Тринаесет лица, вклучително и седум мажи поврзани со милитантната група „Волверин вочмен”, се уапсени во САД поради заговор за уривање на Владата во американската сојузна...
Вести Свет

Пресуда на американски суд: Иран да плати 1,23 милијарди евра отштета на семејство на киднапиран ФБИ агент

Слободен печат
Американски судија му нареди на Иран да плати околу 1,23 милијарди евра (1,45 милијарди долари) на семејството на поранешен агент на ФБИ за кој се верува...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Мајката на киднапираното девојче на судењето на Малчанскиот берберин: Беше црвен во лицето додека ќерка ми сведочеше

Слободен печат
На судењето на Нинослав Јовановиќ (48), познат како Малчанскиот берберин, денеска сведочеше 13 годишното девојче кое беше киднапирано на 20 декември додека одеше на училиште...
Вести Свет Слајдер

Белоруските медиуми се повикуваат на очевидци: Киднапирана опозиционерката Марија Колесникова

Слободен печат
Неидентификувани лица во центарот на Минск, Белорусија ја киднапирале Марија Колесникова, лидерка на белоруските протести и ја однеле со комбе во непознат правец, соопштија локалните...
Вести Свет

Полиција во цивил во Њујорк пикна жена во необележано комбе: Случајот го сметаат за киднапирање (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако вакви глетки редовно се гледаа во Портланд, Орегон, иста работи се случи и во најголемиот американски град Њујорк: полицајци во цивилна облека приведуваат демонстранти...
Некатегоризирано

Мајка – храброст: Го спречи грабнувањето на ќерката од канџите на киднаперот (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимка од Њу Делхи покажува храброст и пожртвуваност на една мајка која го спречи киднапирањето на својата ќерка. На снимката од безбедносните камери која ја...
Спорт Фудбал

Неверојатно оправдување за доцнење на тренинг: Го киднапирале вонземјани

Слободен печат
Професионалната кариера на Гиљермо Марино траеше 15 години, од 2000 до 2015 година, а круна на кариерата му беа петте сезони како фудбалер на славната...
Живот Магазин

Да не беше храбрата девојка, едно девојче ќе беше киднапирано: Погледнете го овој среќен крај! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Данијел Аројо Белтман (22) се наоѓа позади решетки и тоа благодарение на 16 годишната Канан Бовер. Имено, пред само неколку дена, на една пумпа во...
Вести Свет

Среде епидемија киднапиран директор на болница на Хаити, персоналот одбива да прима пациенти

Слободен печат
Директорот на една од главните болници на Хаити вчера е киднапиран, а болничкиот персонал во знак на протест одбива да прима пациенти и покрај епидемијата...