Tag : киднапирање

Живот Магазин

Да не беше храбрата девојка, едно девојче ќе беше киднапирано: Погледнете го овој среќен крај! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Данијел Аројо Белтман (22) се наоѓа позади решетки и тоа благодарение на 16 годишната Канан Бовер. Имено, пред само неколку дена, на една пумпа во...
Вести Свет

Среде епидемија киднапиран директор на болница на Хаити, персоналот одбива да прима пациенти

Слободен печат
Директорот на една од главните болници на Хаити вчера е киднапиран, а болничкиот персонал во знак на протест одбива да прима пациенти и покрај епидемијата...
Вести Регион

Заврши психијатриското вештачење на Малчанскиот бербер: „Мирен е и во затворот не прави никакви проблеми“

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ (46), попознат како Малчанскиот бербер, е вратен во притворската единица на Казнено-поправниот завод во Ниш, откако заврши едномесечното психијатриско вештачење во Специјалната затворска...
Вести Регион

Србија: Татко мислел дека ќерка му е киднапирана, а таа од скриен број го информирала дека се омажила

Слободен печат
Адријана Копчок (18) од село во близна на српскиот град Бачка Паланка го исплашила своето семејство по нејзиното исчезнување во понеделникот. Нејзиниот татко го пријавил...
Вести Свет

САД: Киднапирано девојче преку Снепчет се спаси од силувачи

Слободен печат
Четрнаесетгодишно девојче успеало да се спаси од тројца киднапери во Северна Калифорнија, благодарение на социјалната мрежа Снепчет. Петнаесетгодишниот Алберт Томас Васкес во вторникот на девојчето...
Вести Регион

Полицијата не реагира: Две девојки киднапирале момче во БиХ, го дрогираат и не го пуштаат

Слободен печат
Откако семејството на Елведин Хамзиќ од Живиница пријавило во Аваз.рс дека две девојки го „киднапирале“ ова момче, се појавиле нови информации во врска со неговото...
Вести Регион

Случајот со Малчанскиот бербер сѐ уште предизвикува страв ширум Србија

Слободен печат
По киднапирањето на Моника Каримановиќ, случајот „Малчански бербер“ и понатаму внесува „страв во коските“ кај луѓето во Србија, особено децата. Ова може да се заклучи...
Вести Регион Слајдер

Малчанскиот бербер бара самица, стравува дека другите затвореници ќе го малтретираат

Слободен печат
Нинослав Јовановиќ, познат како Малчанскиот бербер, кој го киднапираше девојчето Моника Каримановиќ, стравува за својата безбедност во затвор. Тој засега е во изолација, а според...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Исповед на таткото на берберот од Малча: Срам ми е, не сакам да слушнам за него

Слободен печат
Дваесет и две години затвор не помогнале Нинослав да се поправи, но никогаш и нема. Срам ми е. Не сакам да слушнам за него, рекол...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Моника сведочеше: Ме потстрижуваше, ме мачеше и ме тепаше

Слободен печат
„Тој ме потстрижуваше, ме мачеше и ме тепаше. Ми рече дека полицијата ќе нè убие и двајцата. Ме тераше да пешачам пет или шест часа...