Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца.

Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко и членовите на семејствата Ражњатович и Родиќ со голема радост го слават раѓањето на првото внуче Жељко Ражњатовиќ.

Тетката на малиот Жељко не престанува да споделува среќни снимки на социјалните мрежи, а на нив се гледа и како сестрата и мајката на Богдана пејат и наздравуваат, додека Вељко ја кити со пари музиката.

– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца.

Цеца стана баба на неполни 47 години, а нејзината снаа Богдана се породи со царски рез и се помина во најдобар ред.

Бебето е тешко 3.360 кг, долго 53 сантиметри и добило оценка 10 на породувањето. Пораѓањето го извршил докторот Миленко Пророчиќ, кој ја породил и Цеца два пати.

Прочитајте и...  Супер занимација за ова попладне - Од скршени плочки направете си штосни саксии за терасата или дворот (ВИДЕО)

Од друга страна, денес роденден слави и таткото на Богдана, па така тој првиот внук го доби како најголем подарок.

Цеца и мајката на Богдана од радост се качија на масата и заиграа заедно на „Чаје шукарије“

Прочитај повеќе

Шарлиз Терон со хеланки во кои нозете ќе ви изгледаат подолги и потенки! (ФОТО)

Слободен Печат

Докторка сподели трик со кој подобро ќе ви стои маската! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фитнес моделот кој го „полуде“ Инстаграм со своите брзи и ефикасни вежби: Како на брз начин да се спремите за летото (ВИДЕО)

Слободен Печат

Откриена нова кралска тајна: Принцот Чарлс пред Дајана бил во врска со нејзината родена сестра!

Слободен Печат

Проклетството на серијата која ја обожаваат милиони: „Glee“ ја следеја бројни скандали и трагедии, дури и обвинувања за педофилија!

Слободен Печат

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Петровиот принцип“: Зошто има многу неспособни луѓе на високите позиции?

Слободен Печат

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат

Поранешното момче се огласи по исчезнувањето на убавата актерка, на несреќниот настан реагираше на свој начин

Слободен печат

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат

Стајлингот на Меланија Трамп е за чиста десетка: Во овој фустан секоја жена изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Ќе блескаат како нови: Совршен трик за чистење на прозорите со пена за бричење! (ВИДЕО)

Слободен печат