3 C
Скопје

Tag : жељко

Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца објави волшебна снимка: Внукот Жељко Ражнатовиќ облечен како ангел, а неговата соба личи на бајка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители на 3 јуни, кога се роди нивниот син Жељко. Бебето наскоро ќе наполни три месеци и расте од ден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

Слободен Печат
Пред два дена Богдана и Вељко Ражнатовиќ го крстија својот наследник Жељко, а Цеца и Анастасија објавија фотографии од внукот. Крштевката била оддржана со најтесниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Покрај Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Екипа, Авалон Продукција потврди уште едно големо име кое доаѓа во Антчки во Охрид, во последиот квартал на ова...
Магазин Магазин слајдер Сцена

И покрај критиките, Жељко Јоксимовиќ ќе настапи на „Охридско лето“

Слободен печат
Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ на 7 август ќе настапи на „Охридско лето“ во Античкиот театар. На социјалните мрежи се појави документ со програмата на Фестивалот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца. Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете го уличниот концерт на Жељко Јоксимовиќ – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Слободен печат
Жељко Јоксимовиќ на слушателите им приреди прекрасен концерт пред Градското собрание во Белград. Тој ја воодушеви публиката на овој начин и тоа на Велигден, но...
Еспресо Шоу биз

ЦЕЦА ПОДГОВИ ЗЛАТНА КОЛЕВКА ЗА ВНУКОТ ЖЕЉКО! Сама ја креирала, а вреди илјадници евра!

Слободен печат
Иако семејството Ражњатовиќ ќе биде проширено во мај, кога снаата на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе го роди синот, подготовките полека започнуваат. Како што...
Еспресо Шоу биз

Првата фотка од малиот ЖЕЉКО РАЖЊАТОВИЌ: Вељко објави снимка од ултразвукот! (ФОТО)

Слободен печат
Вељко и Богдана Ражнатовиќ наскоро ќе станат родители на машко бебе, а гордиот иден татко со јавноста сподели снимка од ултразвукот на својата бремена сопруга,...
Еспресо Шоу биз

СЕ СОБЛЕЧЕ ЌЕРКАТА на Жељко Јоксимовиќ, но претера со ФОТОШОП па си ги искриви очите (ФОТО)

Слободен печат
Мина Јоксимовиќ, ќерката од првиот брак на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ ретко кога се појавува во јавност. Тоа се ретки моменти, односно само кога станува...
Еспресо Шоу биз

Жељко Јоксимовиќ се побуни за Тамара – Побара преиспитување на начинот на гласање (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ ја поддржа нашата претставничка Тамара на вчерашниот Евросонг, нарекувајќи ја победник. Тој вчера на својот Твитер профил напиша: „Време е...