Tag : богдана

Магазин Магазин слајдер Сцена

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца. Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко и Богдана Ражнатовиќ заљубени до уши! (ФОТО)

Слободен Печат
Боксерот и син на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, на Инстаграм откри како го поминува времето со својата сопруга Богдана. Наводно тие двајца се наоѓаат...
Еспресо Шоу биз

ЦЕЦА ПОДГОВИ ЗЛАТНА КОЛЕВКА ЗА ВНУКОТ ЖЕЉКО! Сама ја креирала, а вреди илјадници евра!

Слободен печат
Иако семејството Ражњатовиќ ќе биде проширено во мај, кога снаата на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе го роди синот, подготовките полека започнуваат. Како што...
Еспресо Шоу биз

Блеска: Цеца се пофали со подарокот кој го доби од снаата Богдана (ВИДЕО)

Слободен печат
 Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ синоќа имаше успепен настап во Варна, а со својот перформанс ги воодушеви тамошните фанови. Фолк-ѕвездата го искористила времето и малку да...
Еспресо Шоу биз

„Богдана е крава, а Вељко контејнер“: Се изјасни Маша за поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, Маша Терезиќ, изгледа дека се уште не ја преболе 3 годишната врска со боксерот. Таа ги изненади фановите кога на...
Еспресо Шоу биз

Прославите кај Ражнатовиќ не престануваат: Цеца соопшти уште една убава вест! (ФОТО)

Слободен печат
Вељко Ражнатовиќ на 24 ноември ја ожени својата понежна половина Богдана Родиќ, а младиот боксер има причина за задоволство и поради уште една работа. Имено,...
Еспресо Шоу биз

Цеца стави точка на шпекулациите за Брена – Таа не беше ни поканета!

Слободен печат
Околу свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ се уште се крева медиумска прашина, а Цеца одлучи да стави точка на шпекулациите кои се однеусваат на...
Еспресо Шоу биз

Богдана едвај се симна по скалите, фустанот ѝ се закачи на оградата (ВИДЕО)

Слободен печат
Свадбата на Вељко и Богдана продолжи со традиционалните обичаи. „Купувањето“ на невестата и пукањето во јаболкото закачено на врвот на куќата семејствата Ражнатовиќ и Родиќ...
Еспресо Шоу биз

На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код

Слободен печат
Подготовките за свадбата која многумина ја нарекуваат „свадба на деценијата“ се приведуваат кон крај, а Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ќе го изговорат судбоносното „да“...
Еспресо Шоу биз

Ваква моминска вечер би посакала секоја девојка! Погледнете како прослави снаата на Цеца (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Богдана Родиќ, која наскоро ќе стане госпоѓа Ражнатовиќ бидејќи ќе се мажи за Вељко Ражнатовиќ, вчера славеше моминска вечер. Идната сопруга на Вељко е во...