ЦЕЦА ПОДГОВИ ЗЛАТНА КОЛЕВКА ЗА ВНУКОТ ЖЕЉКО! Сама ја креирала, а вреди илјадници евра!

Иако семејството Ражњатовиќ ќе биде проширено во мај, кога снаата на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе го роди синот, подготовките полека започнуваат.

Како што дознава српскиот Курир, Цеца ќе им подари на синот и снаата уникатна колевка за бебето, која е направена со посебни мерки, анатомски правила и материјали што се грижат за здравјето на бебето. На златната колевка ќе биде изгравирано и името на внукот, а колевката ќе поседува и сатен во кралска боја.

Вељко и Богдана се венчаа минатиот месец, а новиот член на семејството се очекува да пристигне во мај.

Оваа вест одлично ги израдува и Вељко и Богдана и беа воодушевени од подарокот што доаѓа за неколку месеци.

FOTO: DAMIR DERVIŠAGIĆ

„Цеца имаше многу одговорност во подготовките на свадбата и славењето, така што сега кога се заврши, таа реши да се справи со пристигнувањето на нејзиниот внук. Кога дознала дека Богдана е во блажена состојба, сакала да им подари уникатна колевка. Неколку дена траеше само поправката на сите детали кои таа ги додаваше и одземаше пред финалната верзија. Цеца црташе заедно со дизајнерот како ќе изгледа колевката и беше пресреќна, откри близок член на семејството. Цеца се погрижи сè да биде совршено, па затоа детално му објаснила на дизајнерот како сака да изгледа и му нацртала посебни детали. На крајот, тој направи конечна верзија на нејзините скици “. изјавил изворот.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар