Tag : вељко

Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака се слави десетгодишница од брак: Пејачката Сека Алексиќ од сопругот доби прстен вреден 10.000 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, пред неколку дена ја прославија десетгодишницата од нивниот брак со интимна вечера во семејниот дом во Стара Пазова....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка се разголи, но дома, покрај својот базен! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, на крајот на јануари, станаа родители на синот Јован, а претходно го добија својот прв син Јаков во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

Слободен Печат
Пред два дена Богдана и Вељко Ражнатовиќ го крстија својот наследник Жељко, а Цеца и Анастасија објавија фотографии од внукот. Крштевката била оддржана со најтесниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко Ражнатовиќ завршил во полиција по тепачката во родното место на сопругата

Слободен печат
Како што пренесуваат српските медиуми во текот на вчерашниот ден се случила тепачка во Тител, родното место на сопругата на Вељко Ражнатовиќ во која учествувал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца. Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вељко и Богдана Ражнатовиќ заљубени до уши! (ФОТО)

Слободен Печат
Боксерот и син на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, на Инстаграм откри како го поминува времето со својата сопруга Богдана. Наводно тие двајца се наоѓаат...
Еспресо Шоу биз

ЦЕЦА ПОДГОВИ ЗЛАТНА КОЛЕВКА ЗА ВНУКОТ ЖЕЉКО! Сама ја креирала, а вреди илјадници евра!

Слободен печат
Иако семејството Ражњатовиќ ќе биде проширено во мај, кога снаата на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе го роди синот, подготовките полека започнуваат. Како што...
Еспресо Шоу биз

Првата фотка од малиот ЖЕЉКО РАЖЊАТОВИЌ: Вељко објави снимка од ултразвукот! (ФОТО)

Слободен печат
Вељко и Богдана Ражнатовиќ наскоро ќе станат родители на машко бебе, а гордиот иден татко со јавноста сподели снимка од ултразвукот на својата бремена сопруга,...
Еспресо Шоу биз

„Богдана е крава, а Вељко контејнер“: Се изјасни Маша за поранешното момче! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, Маша Терезиќ, изгледа дека се уште не ја преболе 3 годишната врска со боксерот. Таа ги изненади фановите кога на...
Еспресо Шоу биз

Прославите кај Ражнатовиќ не престануваат: Цеца соопшти уште една убава вест! (ФОТО)

Слободен печат
Вељко Ражнатовиќ на 24 ноември ја ожени својата понежна половина Богдана Родиќ, а младиот боксер има причина за задоволство и поради уште една работа. Имено,...