Вака се слави десетгодишница од брак: Пејачката Сека Алексиќ од сопругот доби прстен вреден 10.000 евра! (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, пред неколку дена ја прославија десетгодишницата од нивниот брак со интимна вечера во семејниот дом во Стара Пазова.

Вељко приредил вистинско изненадување за својата сопруга, па за време на вечерата која сам ја подготвил и подарил прстен вреден 10.000 евра. Се разбира Сека била многу воодушевена од овој подарок.

Фото: Инстаграм

– Сека не знаеше што и подготвува Вељко. Мислела дека тој ден ќе го одбележи играјќи си со децата на базенот. Очекувала подарок, но не толку скап. Вељко и кажал дека ќе прослават дома и дека тој ќе подготви вечера. Кога и го дал прстенот, таа останала без зборови – кажал изворот за српски Информер.

Прочитајте и...  Животните искушенија на Том Харди: Го допрев дното, со години бев зависник

Но, за време на вечерата не била само Сека таа што добила подарок, бидејќи и таа му подготвила изненадување.

– Откако Вељко ја изненади Сека со скапоцениот прстен, таа му подари часовник. Во прашање е рачен часовник, кој Вељко го бендисал кога биле заедно во еден трговски центар – раскажал изворот.

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат