Tag : прослава

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Ова е милениумското мени за јубилејот на Бигорски манастир: Ладни и топли предјадења да излижете прсти, риба како главно јадење

Слободен печат
Трпезата за милениумската прослава на манастирот „Св. Јован Бигорски” ќе биде во духот на светилиштето и празничната свеченост. Гостопримливоста на домаќините ќе се огледа и...
Вести Македонија Слајдер

Милениумски јубилеј: Бигорски манастир денеска слави 1000 години од основањето

Слободен печат
Централната прослава на големиот јубилеј 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир ќе се одржи денеска со почеток во 9 часот со Божествена архијерејска литургија,...
Кошарка Спорт

Навивачите на Лејкерс претераа со славењето, уапсени 76 лица, фан гол трчаше низ улиците (ВИДЕО)

Слободен печат
Лејкерси предводени од Леброн Џејмс и Ентони Дејвис во големото НБА финале го совладаа Мајами хит со 4:2 во победи и дојдоа до 17. шампионска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака се слави десетгодишница од брак: Пејачката Сека Алексиќ од сопругот доби прстен вреден 10.000 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко, пред неколку дена ја прославија десетгодишницата од нивниот брак со интимна вечера во семејниот дом во Стара Пазова....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Милица Павловиќ вчера го прослави својот роденден и наполни 29 години. Младата пејачка роденденската забава ја организирала во еден луксузен хотел во Белград,...
Слајдер Спорт Фудбал

Англичаните заборавија на коронавирусот, никој не можеше да ги запре навивачите на Лидс, Ливерпул, ВБА (ФОТО)

Слободен печат
Иако полицијата неколку денови ги предупредуваше навивачите да не се собираат, никој не можеше да ги запре навивачите на Ливерпул да ја прославата шампионската титула,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат
Ринго Стар ги повика луѓето да се прудружат на „движењето за мир и љубов“… Легендарниот бубњар на „Битлси“ Ринго Стар доби илјадници роденденски честитки, а...
Останатo Спорт

Новак-шоу на забавата по „Адриа тур“ (ВИДЕО)

Слободен печат
По завршувањето на првиот од предвидените четири тениски турнири „Адриа тур“ органзиаторот, а воедно и прв тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, како добар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Прославата во вилата на Ражнатовиќ по повод раѓањето на наследникот Жељко траеше до раните утрински часови, а меѓу највеселите била новопечената тетка Анастасија Ражнатовиќ. Синот...
Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Ред Бул Салцбург вчера триумфира во финалето на австрискиот куп откако со убедливи 5:0 го совлада тимот на Лустенау. Но, поимпресивно од убедливата...