Во река во Сплит се појавил КУКАСТ КРСТ (ФОТО)

Во реката Јадро кај Сплит се појавил кукаст крст.

Фотографијата ја објавил порталот Далмацијаденес.хр. Нагласуваат дека не е познато кој, кога и како го нацртал кукастиот крст на дното на реката.

Фото: Далмацијаденес

Најпознат случај на свастика во Хрватска е оној од јуни 2015 година, кога непознати лица запалиле трева и неа нацртале нацистички симбол за време на утакмицата помеѓу Хрватска и Италија.

Прочитајте и...  Ангеловска на тркалезна маса на СБ за поддршка на приватниот сектор во КОВИД-19

Прочитај повеќе

Сончево со засилен ветер, од утре пад на температурата за пет степени

Горан Наумовски

Ахмети од Охрид ги повика граѓаните да гласаат за прв премиер Албанец

МИА Агенција

Мицковски: Вашиот глас ги менува работите

Слободен печат

Во Косово 203 новозаразени со коронавирусот, починале четири лица

МИА Агенција

Тексас: Двајца полицајци загинаа во заседа, осомничениот се самоубил

МИА Агенција

Шпанија: Турист починал по пад од балкон и убил едно лице

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот молк

МИА Агенција

Од утре почнува тридневното гласање на предвремените парламентарни избори

МИА Агенција

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат