Река Archives - Слободен печат

Tag : Река

Вести Македонија

Спасовски на средба со албанскиот амбасадор за перспективите на двете земји

Слободен печат
Заложбите за побрз проток на луѓе, материјални добра, поефикасни услуги на граничните премини и интензивирањето на економската соработка се областите на кои се разговараше на...
Вести Македонија

Васко Панчовски по втор пат го извади Светиот крст од водите на река Брегалница

МИА Агенција
Втора среќа за делчевецот Васко Панчовски кој денес од водите на река Брегалница го извади чесниот крст по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици....
Вести Македонија Слајдер

Што ја обои водата во реката Серава?

Слободен печат
Дежурната екипа на Државниот инспекторат за животна средина, во координација со овластен инспектор за животна средина од Општина Карпош се излезени на терен и вршат...
Вести Планета

Повеќе од 60 мигранти спасени кај Ла Манш

Слободен печат
Британската гранична полиција и крајбрежната стража денеска спасија 49 мигранти кои се обиделе го преминат Ла Манш во мали чамци. Меѓу мигрантите имало мажи, жени...
Вести Планета

Трагедија во Франција, две деца со потекло од Косово се удавија во река

Слободен печат
Две деца, брат и сестра со потекло од Косово, го загубиле својот живот откако паднале во река во Франција. Настанот се случил во француската општина...
Вести Планета

НЕСРЕЌА ВО ФРАНЦИЈА: Загина тинејџер откако се срушил мост на реката Тарн

Слободен печат
Висечкиот мост на реката Тарн во Мирепоикс-сур-Тарн, северо-источно од Тулуз се урна утрово при што загина 15-годишно момче, седуммина се повредени, а неколку лица се...
Вести Планета

НЕСРЕЌА ВО НЕПАЛ: Автобус излета од патот, 15 лица загинати

Слободен печат
Најмалку 15 лица загинаа, а 35 се повредени откако денеска патнички автобус излета од патот и падна во река во планинска област во централен Непал....
Вести Планета

Осум жртви и 25 исчезнати при несреќа на река во Индија

Слободен печат
Најмалку осум луѓе се удавиле, а 25 се водат како исчезнати при превртување на туристичко бротче на река во јужната индиска држава Андра Прадеш. Во...
Вести Планета

Таткото МОНСТРУМ го убил сопственото бебе – Го фрлил во река и ЛАДНОКРВНО заминал на пијачка

Слободен печат
Едномесечното бебе Закари било убиено во Манчестер од сопствениот татко (22) Зек Бенет Еко така што го ставил во носилка за деца и го фрлил...
Вести Планета

НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО ШПАНИЈА ДОСЕГА НЕ ПАМЕТИ: Најобилни врнежи во последните 100 години, улиците станале реки (ВИДЕО)

Слободен печат
За поголемиот дел во југоисток од Шпанија прогласен е црвен метеоаларм поради најобилните падежи кои го погодиле регионот во последните 100 години. Шпанската метеоролошка служба...