Tag : сплит

Вести Регион

Бели гаќи и црвени влечки-идеален моден аутфит во трговски центар во Сплит

Слободен печат
Во трговски центар во Сплит, утрово бил забележан маж облечен во проѕирни гаќи кој рагледувал накит со своите пријатели, пишува Јутарњи.хр. Необична глетка на маж...
Вести Регион

Жена во Сплит истури канта измет врз чудотворната статуа на Гргур Нински: Тоа е Сатана! (ВИДЕО)

Слободен печат
Жена во попладневните часови истури канта измет врз статуата на Гргур Нински во Сплит. Сплитската полиција добила дојава за напад со измет врз кипот околу...
Останатo Спорт

НБА легенда предизвика хаос во Сплит, пристигна со јахта вредна 150 милиони долари

Слободен печат
Најголемата ѕвезда на ЛА Лејкерс и во НБА лигата во 1980-тите години, Ирвин Меџик Џонсон пристигна во Сплит со познатата јахта „Аквила“. Меџик кога одмора...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Ќе им порачам на колегите да искулираат, бидејќи уште долго нема да заработуваат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Хрватскиот пејач Тони Цетински (51) како и сите негови колеги нема настапи веќе неколку месеци од безбедносни прични, поради пандемијата од коронавирусот. Цетински се огласи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Оливер Драгојевиќ: Постојано нешто ме потсетува на него, свесна сум дека ќе биде така додека сум жива (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Славниот музичар Оливер Драгојевиќ почина пред две години на 29 јули, а на датумот кога не напушти, во Велој Луци ќе биде одржан голем концерт...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Ангелите на Чарли“: Северина и другарките позираат во секси бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски
За една од најпознатите пејачки на Балканот, Хрватката Северина Којиќ и официјално започна летото. Таа денеска на својот профил на Инстаграм сподели фотографии на кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат
После одморот и пред настапот во познатиот сплитски клуб, Северина на Инстаграм сподели колку е среќна поради истиот и откри дека едвај чека повторно да...
Останатo Спорт

Срамотен графит во Сплит: Морбидна порака за Ѓоковиќ (ФОТО)

Слободен печат
Навредите кон Новак Ѓоковиќ откако беше прекинат „Адриа тур“ денеска добија нова димензија. Откако позитивни на тестовите на коронавирус беа токму Ѓоковиќ, Борна Чориќ, Григор...
Кошарка Спорт

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат
После анализата на сите можни опции, конечно заврши Собранието на АБА лигата кое одлучи да ја поништи сезоната во сите свои натпреварувања (АБА1, АБА2 и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Шок видео: Гол трчал 3 километри низ Сплит, полицијата едвај го фатила и го спакувала во „корона одело“

Слободен печат
Мажот успеал повеќе пати да и побегне на патолата, а кога на крајот го фатиле го спакувале во заштитно корона одело… Полицијата во Сплит денес...