Вистински специјалитет за вашата вечера: Рецепт кој сигурно ќе го направите уште многу пати!

Идеален за периодот на изолација кога сигурно сте го испробале секој можен рецепт…

Во време на пандемијата на коронавирусот се роди уште една вештина кај многу луѓе – а тоа е кулинарската уметност.

Креативноста за нови јадења никогаш не недостасува, а овој специјалитет можете да си го направите за вечера, но и за појадок, а во деновите кога сте мрзливи може да ви го замени и ручекот.

Најпрвин изматете 3 јајца, додадете половина лажица црвен пипер, сол и малку мешан сув зеленчук.

Секое тост-лебче потопете го во смесата од јајца и наредете го во подмачкан плех додека не ја покриете површината на плехот за печење.

Потоа на секоја кришка леб наредете сирење, салама, а по желба можете да додадете уште некои состојки, како павлака, варено пилешко месо, нешто свежо како домати, маслинки и сл.

Прочитајте и...  Фестивалот ЕГЗИТ и официјално е откажан! (ФОТО)

Зачинете со малку оригано и изрендајте кашкавал одозгора.

Запечете во загреана рерна на 200 степени околу петнаесетина минути.

Исецкајте и сервирајте.

Пријатно!

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 15 јули: Сензуалност ќе биде она што ќе ви го одбележи денов

Слободен печат

Виц на денот: Професори

Слободен печат

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат