Tag : вечера

Ракомет Спорт

Нов Вардар, нови обичаи: Михајловски ги однесе ракометарите на вечера (ФОТО)

Слободен печат
Ракометарите на Вардар минатиот викенд ги стартуваа подготовките за новата сезона во која ги очекува настап во домашните натпреварувања, СЕХА Лигата и во Лигата на...
Вести Македонија Слајдер

Османи: Погледнете како за 30 минути се пренесува вирусот на заеднички ручек или вечера (ВИДЕО)

Слободен печат
Шефот на кризниот штаб на Владата и вицепремиер Бујар Османи, во обид да ги натера граѓаните сериозно да разберат дека Ковид-1- многу лесно се пренесува...
Магазин Храна

Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање…  Нормално, можете да ги јадете и со мед, слатка павлака, овошје… со што и да посакате. Нема потреба...
Магазин Храна

Вистински специјалитет за вашата вечера: Рецепт кој сигурно ќе го направите уште многу пати!

Слободен печат
Во време на пандемијата на коронавирусот се роди уште една вештина кај многу луѓе – а тоа е кулинарската уметност. Креативноста за нови јадења никогаш...
Забава Магазин

ТАТКО ЦАР: Во карантин им приготвил на децата вечера како во најскапиот ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради пандемијата која владее, принудени сме да бидеме во своите домови. На возрасните им е тешко да поминуваат подолго време во својот дом, но поголем...
Магазин Храна

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат
Не се досадувајте во изолација, подгответе вкусна вечера за вашето семејство! Состојки: 10 тенки готови кори, 150 грама сирење, 100 гр рендан паризер, 100 мл...
Вести Македонија

Мишел: Ќе ја потврдиме европската перспектива на регионот

Слободен печат
Претседателот на Европски совет Шарл Мишел пред средбата со лидерите на Европска Унија и на Западен Балкан во Брисел изјави дека состанокот е посветен на...
Вести

Мишел во Брисел домаќин на неформална вечера ЕУ-Западен Балкан

МИА Агенција
Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел вечерва во Брисел организира неформална вечера за лидерите од Западен Балкан. Европската комисија претходно соопшти на состанокот ќе присуствува...
Живот Магазин

Откриено со кого вечерале Меган и Хари по „самитот на милијардерите“, а можно е да бидат дел и од доделувањето на Оскарите!

Слободен печат
Неколку часа откако принцот Хари и Меган Маркл учествувале на „самитот на милијардерите“, кралскиот пар потоа вечерал заедно со славната пејачка и актерка Џенифер Лопез...
Еспресо Здравје Магазин Шоу биз

ДИЕТАТА НА МАРКО КОН – Ослабел 36 килограми „За појадок СВИНСКИ ВРАТ, за ручек СВИНСКИ ВРАТ, а за вечера… Погодете? Да, СВИНСКИ ВРАТ!“

Слободен печат
Српскиот композитор, музички продуцент и пејач Марко Кон за 100 дена ослабел 36 килограми, а неговата диета на секој кој има проблем со килограмите би...