1 C
Скопје

Tag : направите

Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Слободен печат
Сладоледот не мора да биде забранет десерт поради кој често чувствуваме грижа на совест – постои здрава и подеднакво вкусна варијанта која лесно се подготвува...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тест за коронавирусот кој можете да го направите и во домот: Ова се првите две ароми кои нема да можете да ги почувствувате!

Слободен печат
Индиските научници открија кои мириси прво нема да можеме да ги распознаеме… Веќе и врапчињата на гранка знаат кои се основните симптоми на коронавирусот, сува...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ви се појави мувла во домот? Без паника, еве како сами да направите природно средство против мувла!

Слободен печат
Кога еднаш ќе се појави влага во домот и ќе предизвика мувла, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Немате пари за скап накит? Ви нудиме неколку идеи како сами да го направите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Всушност, накитот не мора да биде скап, за вие да изгледате убаво. Се разбираме нели? Потребно е само да ви прилега на стилот, да ве...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да направите малата кујна да изгледа пространo: Супер практични трикови! (ФОТО)

Слободен печат
Еве неколку совети за тоа како барем визуелно да се „зголеми” вашата мала кујна… За многумина, кујната е најважната просторија во домот, па токму затоа е...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како од два различни чинии да направите сталажа за зачини, а како од кутија за чевли да направите убава висечка полица… Од многу работи кои...
Забава Магазин Магазин слајдер

Покажа како едно од најпознатите Starbucks кафиња едноставно да го направите дома (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од љубителите на кафето од Starbucks одлучи да покаже како и во домот можете да го направите Starbucks Frappuccino или нешто што е многу...
Жена Магазин Магазин слајдер

Депилација во домашни услови: Еве како наједноставно да направите шеќерна паста за депилација (ВИДЕО)

Слободен печат
Сакате депилација во домашни услови бидејќи одамна не сте го посетиле козметичкото студио поради коронавирусот? Ви претставуваме одличен рецепт како дома да направите брза шеќерна...
Магазин Магазин слајдер Храна

Готвач открива како да направите совршено крем бруле од само 3 состојки (ВИДЕО)

Слободен печат
Готвачот аматер, Шеф Шакил, на „Tik Tok” објавил туторијал како да направите совршено крем бруле, кој е прегледан повеќе од еден милион пати, пренесува „The...
Жена Магазин

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Слободен печат
Екстензиите за трепките станаа многу популарни во последно време, а можат да траат и до 6 недели. Доколку сте направиле надоградба на трепките пред да...