ФОТО | Совршени фризури со марама кои можете сами да ги направите: 8 бохо идеи за кратка и долга коса!

Фото: Принтскрин

8 интересни идеи за бохо фризура со марама, пробајте ги овие романтични идеи за долга и кратка коса…

Доколку сакате едноставни, но ефектни и природни бохо фризури со полн дух романтика и хипи стил, ви предложуваме да направите фризура со марама.

Марамата во коса делува автентично и привлечно, но не морате да ја ставите на главата да стои само така обично, туку со неа можете и да направите разновидни комбинации на фризури.

Ние ви нудиме 8 интересни идеи, а на вас останува добро да ги искористите…

Видео на денот