-1.3 C
Скопје

Tag : фризури

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан, Аријана и Бела со драматични ретро фризури од 60-тите години

Слободен Печат
Ѕвездите на денешницата постојано го менуваат својот изглед. Овие денови некои од славните личности очигледно биле инспирирани од ист временски период. Тие на социјалните мрежи...
Жена Магазин Магазин слајдер

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот начин да си олесниме на себе си, а и понатака да бидеме стилизирани и убави… Летните жештини пристигнаа и дојде време кога пуштената коса...
Еспресо Убавина

Елегантни и префинети – Овие фризури ќе бидат хит во 2020 година! (ФОТО)

Слободен печат
Влегувањето во новата година и новата деценија многумина ќе ги инспирира на промени. Некои ќе појдат во теретана, некои ќе ја променат работата, а некои...
Еспресо Жена Магазин Мода

И после пак не верувајте: 10 фотографии кои докажуваат дека фризурата го менува изгледот на жената (ФОТО)

Слободен печат
Талентираниот фризер Евгени Жук е вистински мајстор во својот занает. Тој е фризерот за којшто сонуваат жените ширум светот. Тој е најбараниот професионалец во Москва,...
Забава Магазин

Кога фризерите ќе ви го загорчат животот: 11 грозни фризури кои ќе ве насмеат до солзи (ФОТО)

Слободен печат
Ако некогаш сте се срамеле да излезете од дома поради лоша фризура, погледнете ги овие 11 несреќници на кои фризерите им го загорчиле животот. Ги...
Еспресо Жена Магазин Мода

Заштедете си време: Овие фризури на мажите најмногу им се допаѓаат! (ФОТО)

Слободен печат
Има моменти кога жените сакаат да му се допаднат на некој припадник на спротивниот пол, а тогаш се трудат максимално да се дотераат, иако понекогаш...
Еспресо Жена Магазин Убавина

ОСВЕЖЕТЕ ГО СВОЈОТ ИЗГЛЕД: Овие фризури се апсолутен хит (ФОТО)

Слободен печат
Новото годишно време донесува и нови промени. За почеток, својата желба за нешто поинакво, задоволете ја со нова фризура и освежете го својот изглед. Ние...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Фризури кои им пркосат на годините (ФОТО)

Слободен печат
Меѓу класичните, тренди, елегантните и лежерните, се најдоа и фризурите кои им пркосат на годините, но и одлично им прилегаат на сите. Иако носат доза...
Еспресо Жена Магазин Мода

Најпопуларни фризури за оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Ако може да се суди по изборите на бројните инфлуенсерки, фенирањето на косата или претераното користење пегла за коса стануваат минато. Оваа есен се носат...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Топ 3 фризури кои ќе ги носиме оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Промената на годишното време во нас често предизвикува потреба за „нов почеток“. Тоа се периоди кога, обично, започнуваме со чистење на нередот и воведување на...