ВИДЕО | 4 генијални идеи: Еве како од пластични шишиња да направите уникатни саксии за вашето цвеќе!

Фото: Јутјуб/Принтскрин

Наместо да ги фрлате пластичните шишиња, направете од нив саксии на кои сите ќе ви завидуваат…

Доколку сакате цвеќе, овие идеи добро ќе ви дојдат. Освен што ќе ги имате најуникатните саксии, ќе заштедите и многу пари.

Со малку труд и време вашата тераса или балкон ќе заблескаат во нов сјај и ќе привлечат големо внимание.

Се што ви е потребно се неколку стари пластични шишиња, ножици, четкички и боја. Постапката е многу едноставна, а можете сами да го смислите и обликот и дезенот.

Издвоивме неколку најинтересни предлози кои можат да ви послужат како инспирација…

Видео на денот