Tag : вашето

Магазин Семејство

Евтини, а генијални идеи како да го маскирате вашето дете за Халовин

Слободен печат
Празникот Ноќ на вештерките или Халовин се одбележува денес, 31 октомври, а мислењата за овој празник се поделени во нашата земја. Во Америка, Халовин е...
Здравје Магазин

Доколку вашето дете покажува дека го боли стомакот во ПРЕДЕЛОТ НА ПАПОКОТ, веднаш водете го на доктор!

Слободен печат
Родителите на едно дете од Србија биле затекнати од ненадејната смрт на едно и пол годишниот син Стеван Н. кој починал во својот дом. Како...
Здравје Магазин

Што се случува во вашето тело кога наутро јадете јајца?

Слободен печат
Канадските научници открија дека доколку појадувате јајца ќе имате намален ризик од кардиоваскуларни болести и рак. Јајцата се одличен извор на протеини и ги содржат...
Здравје Магазин

Зошто грашокот треба почесто да биде на вашето мени?

Слободен печат
Оваа вкусна намирница често ја бие лош глас поради тоа што предизвикува надуеност во стомакот, но постојат и многу добри причини зошто треба почесто да...
Магазин Семејство

РОДИТЕЛИ еве како да му ПОМОГНЕТЕ НА ВАШЕТО ДЕТЕ со домашните задачи

Слободен печат
Домашната работа е важен дел од образованието, но не само тоа. Ако детето од мало се научи правилно и навреме да си ги завршува задачите...
Еспресо Секс

Еве што му се случува на вашето тело кога ќе престанете да имате редовен секс!

Слободен печат
Во просек, Британците имаат 5.778 пати секс пред да умрат. Можеби на прв поглед бројката е огромна, но едно е јасно, секој во живото доживеал...
Здравје Магазин

Три мини теста со кои можете да го проверите вашето здравје

Слободен печат
Научниците велат дека начинот на кој ги изведувате секојдневните активности можат да кажат многу повеќе за вашето здравје, отколку вадењето крв или снимањето на главата....
Еспресо Жена Магазин Убавина

Жените полудеа по неа – Гел маска за порцелански тен на кожата на вашето лице

Слободен печат
Ќе се ослободите од пигментациските дамки, а вашата кожа ќе добие нежна, порцеланска нијанса… Убавата, светла и блескава кожа е сон за секоја жена. Но,...
Магазин Семејство

Колку е важен душекот на кој спиете за вашата добросостојба и вашето здравје?

Слободен печат
После напорен ден не постои ништо друго освен што сакате да си легнете во вашиот кревет и квалитетно да се наспиете. Но, понекогаш тоа е...
Еспресо Жена Магазин Убавина

4 здравствени проблеми кои се покажуваат на кожата на вашето лице

Слободен печат
Врз основа на изгледот на кожата можеме лесно да заклучиме што не е во ред со нашето здравје, жолтеникавата или премногу бледата кожа, осипот, мозолчињата...