22 C
Скопје

Tag : вашето

Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | 4 генијални идеи: Еве како од пластични шишиња да направите уникатни саксии за вашето цвеќе!

Слободен печат
Наместо да ги фрлате пластичните шишиња, направете од нив саксии на кои сите ќе ви завидуваат… Доколку сакате цвеќе, овие идеи добро ќе ви дојдат....
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Чудо за вашите билки: Трик со кој вашето цвеќе никогаш нема да овене!

Слободен печат
Го сакате цвеќето и собните билки, а тие и покрај негата и вниманието кое им го посветувате, бавно напредуваат? Ви откриваме мала тајна која засекогаш...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | 7 најдобри фризури за жените во триесеттите: Истакнете го најубавото на вашето лице!

Слободен печат
Тренди фризури кои се најголем хит во следната сезона, а одлично им стојат на сите дами во триесеттите години, а може и за тие повозрасните…...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Симптоми на тромбоза: Како да препознаете дека во вашето тело се случува нешто опасно по живот

Слободен печат
Дали некогаш сте се исекле додека се бричите? Кога тоа се случува, крвните згрутчувања ја спасуваат работата. Тие ќе го запрат крвавењето, а кога ќе...
Магазин Магазин слајдер Храна

Во вашето неделно мени задолжително вметнете ја и рибата

Слободен печат
Рибата е посебно важен и хранлив производ за човечкиот организам од причина што во нејзе има многу белковни, есенцијални аминокиселини и рибини масла кои се...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Постои ли решение за љубомората меѓу децата?

Слободен печат
Според некои истражувања, идеална разлика меѓу две деца е четири или пет години. Постарите деца повеќе не се толку љубоморни, затоа на родителите им е...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Овој едноставен тест со ладна вода за 30 секунди ќе ви открие дали вашето срце е здраво или имате потенцијални проблеми

Слободен печат
Две сценарија се возможни откако ќе ги ставите вашите дланки во ледена вода половина минута – прстите ќе ви станат црвени или пак бледи (а...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 21 август, петок – Не дозволувајте луѓето да го тестираат вашето трпение и добрина

Слободен печат
Овен Иако секогаш се обидувате да делувате како цврста личност пред другите, денешниот ден ќе ве натера да откриете чувствителен дел од вашиот живот пред...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Изборот на храна го диктира вашето здравје – Киселата средина во телото, причина за голем број на болести

Слободен печат
Многу болести потекнуваат од киселата средина во телото. Токму затоа, секој од нас, треба континуирано да се обидува да избегнува да внесува намирници кои важат...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер занимација за ова попладне – Направете го ова овошно колаче со јагоди, крем и мека коричка – совршен десерт за вашето семејство!

Слободен печат
Вистинско летно освежување во вид на прекрасно колаче… Потребно ви е: За жолтата кора – 4 жолчки – 100 гр путер – 100 гр шеќер...