24 C
Скопје

ВИДЕО | Чудо за вашите билки: Трик со кој вашето цвеќе никогаш нема да овене!

Го сакате цвеќето и собните билки, а тие и покрај негата и вниманието кое им го посветувате, бавно напредуваат? Ви откриваме мала тајна која засекогаш ќе го промени тоа!

Со цел вашите билки да не венеат или бавно да растат, ви откриваме мал трик, кој ќе ви помогне вашето цвеќе и билките успешно да напредуваат.

Станува збор за неверојатно едноставен трик! Имено, потребна ви е една пелена која ќе ја прелиете со вода, а потоа да ја искинете и така добиениот гел од неа ќе го претурите во еден сад. Во тој сад додадете и малку земја и промешајте. Смесата ставете ја во саксија во која ќе го пресадите цвеќето.

Благодарение на оваа постапка вашето цвеќе секогаш ќе ја има потребната влага..

Поврзани вести

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Ноќни кашлици кај децата: Решението се крие во едно суптропско овошје достапно на нашите пазари

Слободен печат

ФОТО: Израел ја осудува Бела Хадид за учество во протестите

Слободен печат

Принцот Хари и Опра најавија емисија посветена на менталното здравје: Загубата на неговата мајка, принцезата Дијана ќе биде една од темите

Слободен печат

Остави Коментар