Tag : вашите

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку едноставни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопот ви открива кои се вашите тајни способности – Секој знак има барем една!

Слободен печат
Секој хороскопски знак е единствен и се одликува со посебни карактеристики кои го одделуваат од останатите. Комбинацијата од сите ваши предности и недостатоци резултира со...
Магазин Семејство

Вашите маици имаат жолти дамки под пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Високите температури кои полека започнаа да доаѓаат носат многу убави работи како летниот одмор, но исто така, носат и еден непријатен и срамен момент… Во...
Здравје Магазин

Како да ги заштитите вашите артерии од масните оброци?

Слободен печат
Високомасните оброци можат да ги запушат и стеснат артериите на неколку саати, со што протокот на крв е послаб. Ако не можете да се откажете...
Магазин Семејство

Барак Обама: Пред да се венчате, поставете си ги овие 3 прашања!

Слободен печат
Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Барак Обама даде совет за сите оние кои треба да застанат на лудиот камен. Започнавте да живеете задно? Тоа...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Направете си купка од јаболков оцет за вашите стапала и уживајте во благодетите од неа

Слободен печат
Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси,...
Здравје Магазин

Напиток кој ќе ги прочисти вашите крвни садови

Слободен печат
Овој моќен напиток ги чисти крвните садови со неверојатна брзина и после само една чаша ќе почувствувате подобрување… Овој напиток го чисти телото од токсини...
Еспресо Жена Магазин Мода

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Слободен печат
Ви претставуваме неколку модни додатоци или аксесоари кои ќе ја освежат вашата комбинација, и ќе ја направат поефектна. Без оглед дали станува збор за накит,...
Еспресо Хороскоп

Најдобрите и најпозитивните особини на секој хороскопски знак – Погледнете кои се вашите!

Слободен печат
Секој хороскопски знак има свои најдобри и најпозитивни особини кои му помагаат во животот. Дознајте кои се вашите позитивни страни, сили и предности кои се...
Магазин Семејство

Како вашите деца да бидат безбедни во вода: Бидете тука цело време, ДЕЦАТА СЕ ДАВАТ ТИВКО!

Слободен печат
Доколку имате мали деца, до ова морате да се придржувате без исклучоци. Не ги оставајте децата без надзор ни на секунда. Децата се дават тивко....