18 C
Скопје

Tag : чудо

Жена Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Баба билдерка која е вистинско чудо! Има 71 година и нереално е тоа што таа може да го направи!

Слободен печат
Таа брзо се навлекла на кревање тегови и сега во теретана минува околу 20 часа неделно, а држи повеќе од 30 државни и светски рекорди. Бабата која стана...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Чудо за вашите билки: Трик со кој вашето цвеќе никогаш нема да овене!

Слободен печат
Го сакате цвеќето и собните билки, а тие и покрај негата и вниманието кое им го посветувате, бавно напредуваат? Ви откриваме мала тајна која засекогаш...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Ги разбудила силна бучава среде ноќ, а откако ги погледнале снимките од безбедносните камери се шокирале!

Слободен печат
Канадското семејство слушнало силна бучава што доаѓала од улицата во нивното маало среде ноќ. Бидејќи семејството живее во тивка населба, тие не знаеле што се...
Живот Магазин Магазин слајдер

Медицинско чудо: Бебе борец родено со 765 грама успеало да победи ешерихија коли, сепса и корона

Слободен печат
Бебе родено 15 недели предвремено, со тежина од 765 грама успешно успеало да победи во борбата против ешерихија коли, сепса и коронавирусот. Шири Мари (21)...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Немате среќа во љубовта? Применете ги овие две правила и гледајте како се случува чудо

Слободен печат
Постојат само две правила во љубовните односи кои навистина функционираат, а важат и за жените и за мажите… Руската новинарка Морена Морана тврди дека треба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Раперот Канје Вест повторно во центарот на вниманието: Одеше на вода за време на неделната молитва! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Канје Вест ги зачуди обожавателите во неделата на 6 септември, кога се појави „шетајќи по вода“ додека правеше драматичен изглед на Неделната молитва. Раперот се...
Забава Магазин Магазин слајдер

Поради неа денот трае подолго: Градбата која го успори движењето на Земјата! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Од пирамидите во Гиза, до Пентагон, големата палата во Букурешт, луѓето непрестанато ги поместуваат границите кога се во прашање мегаструктурите, но само една е направена...
Магазин Магазин слајдер Храна

Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

Слободен Печат
Дијабетесот може да се превентира доколку водите сметка за исхранта, а во тоа може да ви помогне еден јаткаст плод. Всушност, ф’стаците се одличен избор...
Вести Свет

Чудо на северот од Италија: Вино им потече од чешмите, жителите во шок (ВИДЕО)

Слободен печат
Жителите на гратчето Кастелветро на северот на Италија, во регионот Емилија – Романа на неколку часови имаа чувство дека им се случува чудо, како она...
Вести Магазин Свет

ВИСТИНСКО ЧУДО: Родено бебе „големо“ колку пенкало, лекарите стравуваа дека нема да преживее (ФОТО)

Слободен печат
Мајката на бебето се породила во октомври во 23. недела од бременоста и новороденчето било малечко колку пенкало. Докторите четири месеци деноноќно го следеле нејзиниот...