-1 C
Скопје

ВИДЕО: Вашите блузи имаат жолти дамки во пределот на пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите!

Лицата кои премногу се потат, без оглед на годишното време, често имаат проблем со валкани блузи, кошули и маици во пределот на пазувите, но без грижа, и за тоа постои решение.

Прекумерното потење при кое иако употребувате дезодоранс за под пазуви или антиперспирант, може да ви се направи темни, понекогаш и жолти дамки на маиците веднаш под пазувите.

Во случај да добиете ваков тип на дамки на облеката, тоа не значи дека веднаш треба да ги фрлите.

Обидете се сами да ги отстраните дамките, а маиците повторно да ви бидат како нови.

Потребни ви се следниве состојки:

1/2 шолја сода бикарбона
1/2 шолја хидроген пероксид
1 шолја вода

Измешајте ги состојките во еден сад и добиената течност нанесете ја на жолтата дамка.

Прочитајте и...  Виц на денот: Крадец

Деталната постапка погледнете ја во видеото:

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар