Tag : флеки

Магазин Семејство

Вашите маици имаат жолти дамки под пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Високите температури кои полека започнаа да доаѓаат носат многу убави работи како летниот одмор, но исто така, носат и еден непријатен и срамен момент… Во...
Магазин Семејство

Отстранете ги сите флеки од ножевите во еден потег: Трик на една домаќинка го воодушеви светот!

Слободен печат
Овој трик е одличен и за чистење на металниот дел околу садоперот. Жена по име Лаура во групата на Фејсбук „Cleaning Hacks, Tips & Recommendations“...
Магазин Семејство

Кога децата „цртаат“ по мебелот: Како да ги отстраните флеките?

Слободен печат
Цртајки на креветот или столицата, на децата лесно им се случува од белиот лист хартија да „прејдат“ на мебелот и да остават флеки кои на...