21.8 C
Скопје

Tag : исчистите

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Како штотуку да сте ги купиле: Девојка откри одличен трик со кој своите чизми за фрлање ги доведе до совршенство!

Слободен печат
Сигурно имате некој пар чизми кои повеќе не се за носење, но ви е тешко да ги фрлите? Доколку се наоѓате во ваков случај, ова...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО: Вашите блузи имаат жолти дамки во пределот на пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите!

Слободен печат
Лицата кои премногу се потат, без оглед на годишното време, често имаат проблем со валкани блузи, кошули и маици во пределот на пазувите, но без...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ви нудиме одличен трик – Исчистете ја микробрановата печка со помош на половина лимон!

Слободен печат
Ви треба брз, лесен и евтин начин да ја исчистите вашата микробранова печка од мрснотиите? Тогаш одговорот лежи во чудесниот лимон. Се што ви треба...
Магазин Семејство

Најлесниот начин со кој ќе ги исчистите загорените тенџериња и тави

Слободен печат
Ништо не може да го упропасти уживањето во омиленото јадење, како загореното тенџере или тавче кое потоа морате да го триете, триете и триете… Миењето...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како вашите бели патики секогаш да бидат совршено чисти? Ова е трикот….

Слободен печат
Знате како белите патики се блескави и сјајни кога ги купувате, а набрзо посивуваат и стануваат валкани? И како и да ги исчистите никако повторно...
Здравје Магазин

Пушите подолго време? Овој домашен лек може да ги исчисти вашите бели дробови

Слободен печат
Без оглед дали сте пушач или сте често во задимени простории, овој домашен лек ќе ви помогне да ги исчистите белите дробови и да си...
Здравје Магазин

За 4 дена целосно ќе ги исчистите цревата и токсините од телото! Палента диетата ќе ве препороди!

Слободен печат
На сите нас во некој момент ни треба брзо решение кое ќе ни помогне да намалиме неколку килограми вишок во краток рок. Најдобрите резултати даваат...
Еспресо Храна

Нема повеќе да се мачите да го исчистите лукот – Ви нудиме генијален трик (ВИДЕО)

Лукот се содржи во многу јадења кои ги подготвуваме, а кога ќе го видите овој генијален трик, повеќе нема да се мачите додека да го...
Магазин Семејство

Како најлесно да ја исчистите кадата?

Слободен печат
Речиси и да не постои када која по неколку години не добива чудни жолти флеки кои никако не се чистат ни со најсилните хемикалии. Наместо...