Tag : совети

Здравје Магазин Магазин слајдер

Ситуации во кои магнезиумот може да ве спаси

Слободен Печат
Магнезиумот спаѓа во групата на најважните минерали и е животно важна состојка на клетките на организмот. Неговата главна улога е активирање на многубројни ензими вклучени...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Мисли кои потполно го уништуваат имунитетот на човекот!

Слободен Печат
Најплодна основа за опстанок на вирусите и инфекции во организмот е деструктивната енергија, која се раѓа кај личност поради таложење на деструктивни мисли, ниска самодоверба...
Жена Магазин Магазин слајдер

Веднаш измијте ја вашата коса со јаболков оцет! Ќе ни кажете фала за овој трик!

Слободен печат
Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата. Тој ја чисти косата и ѝ дава волумен и сјај, додека истовремено го спречува...
Магазин Семејство

Вашите маици имаат жолти дамки под пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Високите температури кои полека започнаа да доаѓаат носат многу убави работи како летниот одмор, но исто така, носат и еден непријатен и срамен момент… Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Барате совет за среќен живот? Еве што ќе ви каже Џенифер Лопез!

Слободен печат
Џенифер има јасна порака за луѓето ширум светот… Џенифер Лопез со следбениците на социјалната мрежа на Инстаграм сподели неколку совети како да останете позитивни во...
Вести Македонија

Препораки и алатки за полесно да го минете карантинот

Слободен печат
Седењето дома со децата повеќе денови е голем предизвик за секој родител. Еве неколку совети и идеи како да поминете квалитетно време со вашите деца...
Вести Македонија

МЗ: Совети и препораки за пациенти со пулмонални заболувања во услови на пандемија со КОВИД-19

Во услови кога на глобално ниво е прогласена пандемија поради рапидно ширење на вирусот САРС-КОВ-2, Универзитетската клиника за пулмологија и алергологија упатува стручни препораки за...
Магазин Магазин слајдер Спорт Сцена Фудбал

Илија Несторовски од Удине за „Слободен печат“: Да го цениме тоа што го имаме, денес нè има, утре не… (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Забава Магазин Магазин слајдер

На папагалот Хуго не му паѓа тешко карантинот, тој учи нови зборови: Го опоменува сопственикот да стави маска, бидејќи има корона (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Хуго, афрички сив папагал, ужива во Сплит во карантин со својот сопственик Андреја. Најпознатиот хрватски папагал изминатите денови слушал многу за коронавирусот, па научил многу...
Здравје Магазин

Поради лажните вести мораа да реагираат експерите: Не, морската сол не ги излечи заразените во Перу!

Слободен печат
Во Перу веќе една недела нема смртни случаи бидејќи таму „го пронашле“ лекот за коронавирусот и тоа средство секој го има во својот дом –...